Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
1,5 roku temu zostało mi 100k PLN hajsu z kredytu hipotecznego. Zastanawiałem się wtedy czy nie kupić za to albo chociaż za połowę tej kwoty auta i mieć spokój na kilkanaście lat bo, wykluczając wypadek, podejrzewam, że tyle bym go użytkował. Ale nie, kurde. Musiałem se #!$%@?ć, że to nierozsądne wydawać hajs z kredytu na zachciankę jaką jest samochód. Teraz potrzebuję drugiego, rodzinnego auta, którym mógłbym pojechać bez stresu na wakacje i za 50k PLN to można kupić 8 letniego szrota z nalotem 200kkm gdzie wtedy można było dopaść całkiem fajny egzemplarz. Teraz jak coś fajnego pojawi się w tej cenie to schodzi na pniu. Nawet nie ma kiedy umówić mechanika, żeby sprawdzić stan auta bo w kilka godzin już jest sporo chętnych i ludzie to chcą w ciemno płacić zaliczki sprzedającym. #!$%@? akcja. Tak się pożalić chciałem.
#motoryzacja #gorzkiezale #zalesie
  • 7
@Kramarz: Ba, kupujac auto z salonu, w momencie jak wyjedziesz z salonu, to auto już zyskuje na wartości, nie tak jak kiedyś że traci - to dlatego że jest dostępne od ręki, bo na auto z salonu trzeba czekać nawet 2 lata, a i tak mozesz sie nie doczekać, i po 1.5 roku CI powiedzą że jednak go nie wyprodukują
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korpoRator: Generalnie auta kupione za powiedzmy 39k 3 lata temu, sprzedasz w tej chwili za 48k :) (citroen c5 kombi na przyklad)

@Kramarz: szukam Citroëna c5 w kombi albo Peugeota 508 w kombi więc wiem dokładnie jak się prezentują i prezentowały ceny przez ostatnie 2 lata( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Kramarz: Ba, kupujac auto z salonu, w momencie jak wyjedziesz z salonu, to auto już zyskuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korpoRator: chyba przesadziłem, że 200k i 8 letnie auto to szrot ale na pewno można podejrzewać, że takie auto może wymagać niemałych nakładów finansowych w najbliższym czasie i sporo elementów wyposażenia może być mocno zużytych co przy takiej cenie już jest mocno nieatrakcyjnre.
@korpoRator: jeżdze astrą z 1998 roku, (to już będzie 6 rok chyba jak jestem wlascicielem) i nie zamierzam się pozbywać, wszystko na bierząco robione, Mechanik mój mowi że to najlepsze auto jakie do niego przyjezdza, wlasnie z tego względu. Łącznie z kosztem zakupu oraz tankowaniem paliwa, do tej chwili wydałem na to jakieś 30k.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korpoRator: jeżdze astrą z 1998 roku, (to już będzie 6 rok chyba jak jestem wlascicielem) i nie zamierzam się pozbywać, wszystko na bierząco robione, Mechanik mój mowi że to najlepsze auto jakie do niego przyjezdza, wlasnie z tego względu. Łącznie z kosztem zakupu oraz tankowaniem paliwa, do tej chwili wydałem na to jakieś 30k.

@Kramarz: mam Citroëna c4 coupé 2.0 z 2005 i też zamierzam dbać lepiej jak o żonę