Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Mam w firmie 6 Ukrainek od początku wojny, fajne dziewczyny, pracowite, uprzejme i ogólnie po tych 3 miesiącach są lubiane wśród załogi. Szybko uczą się języka i podoba im się w Polsce, deklarują że chcą zostać żeby zarobić a potem się okaże. Ostatnio mieliśmy piknik dla pracowników i rodzin, każdy mógł przyprowadzić dzieciaki, były prezenty, zrobiliśmy zrzutkę na mega wypasione kosze z żarciem dla nich innymi bardzo sympatycznie. Gadaliśmy sobie, temat zszedł na pomoc militarna dla Ukrainy tutaj pojawił się zgrzyt bo jedna z nich powiedziała, że jest wdzięczna za gościnność ale ta cała pomoc wojskowa możemy sobie wsadzić w dupę bo przez to wojna trwa dłużej, że zachód bawi się kosztem ukraińskiej krwi i że wielu Ukraińców tak myśli, że są zabawkami w grze mocarstw. Myślałem że to odosobniona opinia ale nie, wszystkie ją poparły i jeszcze twierdzą, że dużo Ukraińców wcale nie jest wdzięcznych za sprzęt. Czy to rzeczywiście taka powszechna opinia waszym zdaniem? #ukraina #wojna
  • 25
że jest wdzięczna za gościnność ale ta cała pomoc wojskowa możemy sobie wsadzić w dupę bo przez to wojna trwa dłużej,


@zdrapek: To wez sie ich zapytaj co wola:

1 - dluzsza wojne obronna
2 - krotka wojne gdzie po wojnie beda pod butem ruskich.

No bo jakby nie wspieranie ukrainy* (militarnie i wywiadowczo) to juz dawno by byli pod ruskim butem.

A i mozesz jeszcze zapytac czy krym to ruski
@zdrapek: nie tylko u normalnych ludzi ale też u władzy. Niestety jest to prawda, więcej broni - więcej walk - a dostarczana broń nie jest wystarczająca do wygrania z drugą armią na świecie mimo wszystko więc aktualnie konflikt jest przedłużamy, kosztem Ukraińców a zyskiem dla Zachodu bo rusek jest bity.

Prezydent Ukrainy jest w #!$%@? sytuacji bo de facfo jest #!$%@? z dwóch stron ( ͡° ʖ̯ ͡°
i że wielu Ukraińców tak myśli, że są zabawkami w grze mocarstw.


@zdrapek: No w sumie trochę tak jest. Mogłeś odpowiedzieć, że gdyby sprawy potoczyły się inaczej (np. Trump nadal byłby prezydentem), to być może Polacy byliby na ich miejscu i to my bylibyśmy tymi zabawkami, dlatego je rozumiesz.
@zdrapek: Przecież codziennie ginie 60-100 ukraińskich żołnierzy i niektórzy cywile ? Kto normalny by chciał by to trwało jak najdłużej ? xD by stracić swojego męża/syna/brata ? A zachód się bawi z Ukrainą, bo nie wysyła wystarczająco sprzętu i przez to ta wojna się tak ciągnie i będzie ciągnąć. I z wielu grup wiem, że dużo część ukraińców też tak myśli o pomocy z zachodu.
@zdrapek: zapytaj skąd przyjechały to zrozumiesz. Ja znam Ukrainki które kupują sprzęt i broń gdzie tylko mogą. W sewierodoniecku zostało 10ooo cywili. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zostaje w oblężonym mieście kiedy jest opcja ucieczki. Czekają na wyzwolenie.te miały na tyle rozumu że ogarnęły że można zginąć i wrócą na wyzwolone.
@zdrapek: Znajome z Ukrainy też tak uważają. Może tak uważają kobiety, że wina Ukrainy że zaatakowała ja Rosja, a jak powiedziałem że USA i zachód pomaga z dostawami broni to się patrzyły jakby chciały zabić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może większość kobiet nie rozumie wojny i o co tak naprawdę toczy się ta wojna.
@gorzki99: być może one żyją dłużej niż kilka lat i pamiętają że Ukraina była po butem ruskim aż do 2014 roku. Ba nawet się otwierała na zachód i razem euro2012 z Polską przeprowadziła - Będąc ciągle pod butem rosyjskim. Wyszli z pod tego buta z pomocą amerykańskich dolarów w 2014 i od tego czasu mają ciągle stan wojenny w kraju oraz szykują się do dużej wojny z Rosją która wreszcie da
@kycol_kycolewicz: To była uwaga abstrakcyjna. Nie potrafię powiedzieć, jaki wariant kompromisu byłby dla Ukrainy korzystniejszy niż dalsze ciągnięcie tej wojny. Zwracam jednak uwagę, że taki wariant może istnieć, bo niektóre wykopowe "jastrzębie" zdaje się uważają, że najlepszą strategią jest nie oddać choćby guzika, obojętnie za jaką cenę
Bo to tak się skończy ta wojna prędzej czy później i będzie trzeba się z kacapami znowu dogadywać od nowa. Bo Ukraińcy mogą się co najwyżej dobrze wybronić ale podbic ruskich nie mogą bo ci mają atom więc prędzej dostaną nim na głowę niż zaczną Rosji wyrywać terytoria.


@TopGniot: Nikt nie mowi o wyrywaniu terytoriow ruskim.

Niech se kacapy maja swoje - tylko ze krym to nie do konca ich. (jak