Wpis z mikrobloga

@Afropolon: już ci mówiłam, nie jest lepsze bo jest o wiele droższe. Jak używasz noża do takiego podważania i testowania blokady to chyba używasz ich niezgodnie z przeznaczeniem.
Druga sprawa, że chyba uogólniasz, i porównujesz spyderco do tanich chinczyków. Porównaj sobie do tych z górnej półki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pamperap: kolekcjonujesz noże z intencją sprzedania ich, jako inwestycja, wiele razy rozmawialiśmy oraz inni z tagu o chińczykach i o markach - więc podałem ci link jak i wiele argumentów odnośnie noży i ich jakości.
Nie jestem Ci wrogiem a dyskutantem w rozmowie, tylko tyle.
@Afropolon: no ale tutaj nie pytam o spyderco bo ten to raczej średnia półka, a spyderco wysoka. Uwziąłeś się udowodnić stary stereotyp że chinczyki to gówno. Omija cie wiele fajnych nozyków xd radze zmienic nastawienie. no chyba ze dla zasady kupujesz tylko amerykanskie, zeby wspierac ich gospodarkę itp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pamperap: kupuje noże które przy dowolnie ciężkim użyciu nie pozbawią mnie palców. Od noży które używam zależy bardzo wiele, od przetrwania (bushcraft) po ludzkie życie (jestem paramedykiem) a i wiele przyjemności lub stresu codziennego, nożem otwierałem już drzwi, naprawiałem motocykl, używałem na budowie, w ogrodzie, podczas nurkowania, raz musiałem uwolnic się z pasów auta po wypadku, raz uwalnialem kogoś - chińczyk może być tani, piękny, może mieć wspaniały opis ale jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pamperap:

no chyba ze dla zasady kupujesz tylko amerykanskie

Kult dobrej stali w Europie zaburzony wojną rozpoczął się, zwłaszcza w Polsce, dopiero w latach 90 "Gerber, Solingen, Bohler, Boker, Victorinox, Fiskars". W stanach z racji na ich zaangażowanie militarne na świecie oraz już nawet czasy traperskie a i uwielbienie broni i majętność społeczeństwa stało się to wcześniej- mają długą tradycje.

Wszystko ma swoje podwaliny i historie, trzeba ją tylko znać....
@Afropolon: w porządku, przychodzisz pod moje wpisy mówić mi ze nie znam historii? Samoocenę masz za niską?
Mnie nie obchodzi Twoja opinia o chinczykach, bo masz ją wypaczoną. Wsszystko wrzucasz do jednego wora, zarówno jakieś najtańsze, jak i droższe... I mi zarzucasz ignorancję w jakiejś materii? Sam się doedukuj, posprawdzaj sobie jak wygląda teraz oferta tych gównianych chinskich firemek, które twoim zdaniem służą tylko do wyglądania i obracania w łapce xd
@Afropolon: i nie nie kolekcjonuję noży z intencją ich sprzedania. Po prostu chce posprawdzać które mi się podobają i sobie zostawić, szkoda, że nie można wszystkiego pomacać przed zakupem, ale na pewno wiesz o co chodzi.
@F_Ogot: no w tym przypadku d2 jest lepsze niż w rat 1, więc coś tam jest warte. A znasz jakieś fajne tanie?
Polecam posprawdzać przed zakupem, są weryfikowane te stale w chinczykach. Inaczej możesz się nieźle naciąć. Chyba, że nie kupujesz chinskiego gowna tak ogólnie jak kolega wyżej, to wtedy możesz olać to wszystko :)
@pamperap: Używam głównie BM i LM.
Z tymi stalami chodzi o to, że zazwyczaj nie zgadza się to z rzeczywistością. Chińczyki są ok póki nie kopiują 1:1 innych producentów tak jak np Sanremu zrobiło z Axisem od BM.

Aczkolwiek jestem hipokrytą bo kupiłem dla zabawy kllona Microtecha na próbę rozwiązania OTF ( ͡° ͜ʖ ͡°) []
@F_Ogot: nie wiem co to lm, a benchmade wiem. Bugouta kiedyś kupie, jak sprzedam pare chinczyków. podobno nie do zajechania.
No tak, dlatego trzeba sprawdzać i się upewniać. Z aliexpress to tylko z pewnych źródeł, albo jak nie szkoda pieniędzy, ja wszystko biore z polskich sklepów to jest pewność, że podają jaka stal jest faktycznie użyta. Pozostaje tylko kwestia obróbki termicznej, ale to już trzeba opinie poczytać albo znaleźć jakieś osoby
@pamperap: Bogout nie jest czasem strasznie plastikowy? Coś jak stare Griptiliany. Niektórym odpowiada, ale ja nie lubię tej lekkości, giętkości i ,, taniości" rękojeści. W swoim BM550 wymieniłem okładki na micartę i jest w pytę.

LM - Leatherman
@pamperap: Trzeba sprawdzić w ręce. Stal i profil główni jest ok, ale mi np nie leży otwarcie z kółka, który jest blisko rękojeści. Ale może jestem zbyt przyzwyczajony do otworu w głowni.
@F_Ogot: ja jestem na etapie przyzwyczajania się do kołka, najpierw tylko fliper był, i to chyba jak dla mnie najwygodniejsze. Ale kołek też nie jest zły. Otworu w ostrzu jeszcze nie mam, w sumie ten sanremu za mną teraz będzie chodził bo tani i fajny. Ale staram się nie brać więceej folderków w d2. Trzeba popróbować inne stale
@pamperap: tlyko uważaj z kosmicznymi stalami typu M390 lub ZDP189. Podobno ostrzenie tego nie jest zbyt przyjemne. Od 8 lat używam BM550 na 154CM i uważam, że więcej ne EDC nie potrzeba.