Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Jaka akcja, dzwoni do mnie ktos z PKO BP z warszawskim kierunkowym. W tle słychać mase głosów, jakieś call center i mówi że było nieautoryzowane wejście na moje konto, proste pytania o sprawdzenie czy ostatnie 5 transakcji jest moje, czy korzystam ze swoich urządzeń.

Ostatnie pytanie na którym stanęliśmy to żebym powiedział mu jakie mam saldo mam, ja mówię że chwilka skoro ktoś wszedł na moje konto to wystarczy że zmienię hasło, a przelewu i tak nie zrobi bo mam autoryzację smsami.

Chwila ciszy i się rozłączył.

Uważajcie Mirki i Mirabelki z PKO BP bo ogarnąłem bez problemu że #oszukujo ale taka moja babcia którą nauczyłem robić niedawno przelewy na telefon to już by straciła pieniążki (,)

Uważajcie na ten nr, gdzieś go zgłoszę w necie.

#oszukujo #banki #pkobp
stepniaczio - Jaka akcja, dzwoni do mnie ktos z PKO BP z warszawskim kierunkowym. W t...

źródło: comment_1654073858PwKzM84BgfxCyPeTD1uXpD.jpg

Pobierz
  • 4
@stepniaczio Prosimy uważać na telefoniczne próby podszycia się pod pracowników banku, którzy powołują się na względy bezpieczeństwa i nakłaniają do zainstalowania aplikacji do zdalnej weryfikacji.
Oszuści mogą prosić o:
- podanie poufnych danych np. danych do logowania do bankowości elektronicznej, kodów z narzędzi autoryzacyjnych, danych karty itp.,
- pobranie ze sklepu Google Play i zainstalowanie na telefonie, tablecie lub komputerze, aplikacji do zdalnej weryfikacji np. TeamViewer QuickSupport, AnyDesk.
Tak wyłudzone dane można