Wpis z mikrobloga

@interpenetrate: Jakieś 4 lata temu podłączałem pod Linuxem Bitlockera i działał, ale nie wiem na ile można polegać na stabilności takiego rozwiązania.

Ja stronię od nośników, które mają niby fabryczne szyfrowanie, bo potem wychodzi na jaw, że to tylko na pokaz, a bardzo łatwo można klucz szyfrujący z takiego dysku odzyskać. Wg mnie - lepiej stawiać na sprawdzone rozwiązania.

Ja stosuje Bitlockera tylko do nośników przenośnych. Dysk systemowy (Windows) oraz dodatkowe
@OjciecMalwersant: no czyli skoro bitlocker da się odpalić to w takim razie to zabezpieczenie dyskowe producenta nie jest takie nieprzydatne, zawsze co dwa to nie jedno. Wd ultra chciałem kupić, myślisz ze łatwo by było odzyskać taki klucz szyfrujący z takiego dysku jak pisałeś wyżej?
@interpenetrate: Pamiętam, że kilka lat temu oglądałem to seminarium sprzed 6 lat na temat szyfrowania nośników danych i sposobach ich atakowania. Wiem, że z którymś z wiodących producentów dysków była afera, bo wpisywane hasło nie było kluczem szyfrującym dysk, tylko zwykłym hasłem na poziomie jakiegoś scalaka. Dane na dysku fizycznie nie były w żaden sposób szyfrowane. Ostatnio nie pamiętam aby była taka afera, więc może dzisiaj takie sprzętowo szyfrowane dyski są
Dwa razy zaszyfrowałem dysk M.2 Bitlockerem i dwa razy system musiałem stawiać od nowa, bo nie chciał wstać. Nie wiem, czy to wina dysku czy Bitlockera, dwa razy pod rząd to jednak moim zdaniem nie przypadek.


@OjciecMalwersant: Zaszyfrowałem dyski w kilku laptopach i zero problemów.