Wpis z mikrobloga

Czy jest tu jakiś Jira Admin, Scrum Master ? To prawda, że tylko pierdzicie w stołek cały dzień w porównaniu do programistów, którzy jednak cośtam robią? Na czym polega wasza praca ?

To wyżej to nie moja opinia, tak tylko słyszałem : >

#programowanie
#programista15k
  • 13
  • Odpowiedz
@Sants1: Zaraz ktoś przyjdzie i powie, że „dobry scrum master usuwa przeszkody i wspiera zespół w osiąganiu celu”. Czy ktoś spotkał takiego scrum mastera?

Ktoś inny powie, że to „servant leader”. Fajnie brzmi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W praktyce przeważnie wbija spotkania do kalendarza i pyta jak idzie, czy osiągnieMY cel sprintu, klika sobie w JIRZE i tworzy wykresy spalania, wymyśla mniej lub bardziej cringowe rzeczy na
  • Odpowiedz
@u_k1: czy scrum masterzy zarabiaja podobnie do programistow ? Bo z tego opisu to nie są to nawet zadania Team Leadera w moim januszexie.
  • Odpowiedz
Czy ktoś spotkał takiego scrum mastera?


@u_k1: ja takiego mam i przez te Wasze teksty o kijowych SMach, PO i analitykach, waham się czy zmienić pracę czy jeszcze siedzieć w tej co jestem, bo z jednej strony mam fajne oferty, ale z drugiej boję się, że trafię na takie kijowe zespoły jak opisujecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@voot: według ankiety, która przed chwilą stworzyłem, ludzie są najmniej zadowoleni z osób nietechnicznych, które pełnią rolę SM. Może takiego nie trafisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bierz fajną ofertę, będzie dobrze. Zaciśniesz zęby na retro najwyżej, a lepszą stawkę zainwestujesz w coś fajnego.
  • Odpowiedz