Wpis z mikrobloga

Miraski, jak najlepiej ogarnąć sobie fotowoltaikę dla firmy? Brać to kompleksowo z jakiejś firmy, która oferuje podzespoły, montaż i potem umowę? Czy ogarnąć montera i samemu na fakturkę kupić podzespoły i podpisać z dostawcą energii potem umowę? Macie jakieś firmy, czy producentów godnych polecenia? Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc zielonemu w temacie...
#fotowoltaika
  • 24
  • Odpowiedz
@elementbn: tak. zdarza się. ale znowu - zależy od źródła - pamiętaj że naklejkę łatwo nakleić a klient w życiu się nie polapie, no chyba że mu przyjdzie skorzystać z gwarancji...

Sam kupowałem dla siebie panele polskiej firmy które są już zabytkiem:) ale mam świadomość że nie zostały podrobione
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mateos2: no ja na rozbudowę więc łatwo poznać czy legitne. Hurtowni jest w sumie dużo, zawsze można podjechać sprawdzić. Jest to opcja oczywiście.
  • Odpowiedz
@elementbn: nie rozpoznasz :) ogniwa te same, konstrukcja ta sama. Dopiero skan el i flash test ci powie co siedzi w środku a czas pokaże czy backsheet, luty, laminowanie itd były dobrej jakości.

Panele to produkt generyczny i nie da się na oko powiedzieć zbyt wiele poza estetyką która nie ma wpływu na życie panela
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@iustus_ultimus: na pewno ktoś ze znajomych Twoich w okolicy zakładał ostatnio. Zapytaj o referencje. Zaproś, poczekaj na ofertę. Zapytaj o szczegóły typu: nr katalogowe lub symbole paneli, falownika. Następnie zapytaj w 2 hurtowniach o ofertę na firme. Będziesz wiedział wtedy mniej więcej ile firma sobie liczy za robotę Twojej instalacji. Osobiście jednak wybrałbym montaż z materiałem o ile nie będą chcieli za dużo zedrzeć. Zresztą mało kto będzie chciał robić
  • Odpowiedz