Wpis z mikrobloga

Po przygodzie z wykaszarką Dewalt Akumulatorową 5 ah ( z której jestem bardzo zadowolony) przyszła pora na kosiarkę akumulatorową 24ah, Milwaukee stworzył dzieło sztuki ( ͡º ͜ʖ͡º) producent twierdzi że 20 ary można skosić, na testach wychodzi około 15 z tym że na dużej trawie co jest i ta sporym kawałkiem... Przy mojej ilości koszenia myślę że zwróci się koło 5 lat.

#ogrodnictwo #ogrod #trawnik #technologia
radoskor3 - Po przygodzie z wykaszarką Dewalt Akumulatorową 5 ah ( z której jestem ba...

źródło: comment_1653913114Mw4lLmbyn7CUD02jUWlgpb.jpg

Pobierz
  • 14
  • 3
@sprite ogólnie to jest chyba najdroższa dostępna kosiarka na rynku niestety, poniżej 5000 można kupić Dewalt a z bateriami 2 x 9ah, wybrałem tą bo jest szersza większe baterie i wygląda super :)

nie ma kosztów eksploatacj, czyli oleju paliwa,filtrów, żadnych gaźników i tym podobnych ... Niestety kosztuje ponad 7 tys.. z tym że prędzej czy później się zwróci.
  • 0
@kaspah miałem traktorek hondy kupiony używany i non stop coś w nim psuło ( silnik nie, ale podzespoły siadały) dlatego staram się już się kupować używanych sprzętów, druga sprawa że mam dużo drzew, krzaków i głównie kosze kosiarką i wykaszarką, traktorkiem bym nie wjechał..
  • 0
@inko-gnito mam w domu i firmie panele także cena prądu mnie nie interesuje aż tak bardzo, sprzęty Milwaukee z reguły się nie psują także o ładowarkę jestem spokojny a baterie bede myślał jak się zaczną kończyć :) od biedy to można zawsze przerobić na kabel ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 1
@inko-gnito panele w domu 5kwh zamontowałem po to żeby nie płacić 300 miesięcznie za prąd ... wyszły mnie w sumie 3 tys, bo z 22 wydanych 19 tys dostałem zwrot z projektu z dotacji dla mojej miejscowości, miasto gdzie mieszkam dostało 1 mln zł ł dla mieszkańców na dofinansowania na FV i się załapałem :)

Mówisz 100 zl ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do moich kosztów to żeby
@radoskor3: jaka powierzchnię ty kosisz ze ci takie koszty wychodza? Ja przy koszeniu ok 400m2 na rok przepalam 5L paliwa i olej na sezon 25zl. Jak bym kosil co tydzien caly sezon to by bylo jakies 150zl za eksploatacje. Napewno komfortu koszenia w ciszy sie nie da wycenic ale twoje koszty to jak usprawiedliwainie sie przed zona z zakupu zabawki.
  • 1
@ZjadamChmury myślę że łącznie mam ponad 30 ary koszenia czyli jakieś 3000m2 a co do tej ciszy to ta kosiarka wcale nie jest taka cicha, widziałem test bez noża to prawie jej nie słychać a z nożem stosunkowo głośno pracuje...

To że to jest zabawka to się zgodzę, ale z racji tego że mam duży ogród i sporo pracy przy nim to muszę sobie jakoś w życiu umilać żeby mi to nie