Wpis z mikrobloga

#elitedangerous

Chcę kupić sobie Asp Explorera i zrobić go pod mining. Planuje przyoszczedzic i przeznaczyć na to 12-13M

Uda mi się sensownie ten statek "ubrać" w tej kwocie ? Polecicie jakiś poradnik od a-z jeżeli chodzi o mining ?
  • 14
@Siemien: niby nadaje się do kopania ale generalnie raczej tylko Deep Core gdzie szukasz tylko najdroższych surowców. Inaczej po prostu za duży nakład pracy względem zarobków co potrafi zniechęcić jak to jeden Mirek już napisał.
@Siemien: nieźle, pamiętaj tylko że tak naprawdę rzadko kiedy potrzebujesz modułów klasy "A" które są tak piekielnie drogie. Do wszystkiego co nie jest krytycznie ważne wystarczy "D" które jest najlżejsze. Natomiast do ważnych jak w tym przypadku rafineria czy wyrzutnie dronów "B" często zupełnie wystarczy.
@Marval jeszcze nic. Na razie zbieram kredyty i latam Type 6 pod handel.
Z tego jak oglądałem poradniki to najbardziej podoba mi się pod powierzchniowe kopanie
@Siemien: Podpowierzchniowe, masz na myśli za pomocą tych wwiercanych takiet gdzie puszczasz w odpowiednim momencie fire i pocisk wyrzuca ci odpowiednią ilość urobku? Jest najtrudniejsze, zwłaszcza przy szybko obracających się asteroidach, no i znajdź odpowiednie najpierw czasem możesz dobrej asteroidy szukać bardzo długo, w tym czasie nazbierasz sporo laserem. Najwięcej i najszybciej zbierzesz laserami, zacznij od tego by trochę zarobić potem wypróbuj pozostałe metody jak już będziesz mieć trochę kredytów. Pamiętaj
@Keris a czytałem właśnie że lepiej pod powierzchniowo bo lepsza jakość i ilość materiału i że lepiej można zarabiać. No ale opre się na doświadczeniu ;)
@Siemien: Zależy z kiedy czytałeś poradniki bo to dosyć płynna kwestia. Co gracze znajdą zbyt lukratywną metodę na zarobek to Frontier zmienia. Patrz po najnowszych poradnikach w necie, najlepiej od elitowych content creatorów. Polecam Down to Earth Astronomy - ciągle aktywny i wrzuca o elite (i nie tylko). Ewentualnie zerknij na Subreddit r/eliteminers tam będzie sporo informacji na ten temat.
@Marval wybacz że odkopuje wpis sprzed tygodnia ale w tym asp co mi wysłałeś potrzebuje 2xcollector limpet ? Jeden nie wystarczy ? Myślę czy nie lepsza będzie większa ładowność
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Siemien: więcej collectorów to szybsze zbieranie. Jeżeli masz gdzieś blisko Fleet carriera który skupuje to co kopiesz, lepiej mniejsza ładowność i więcej collectorów. Jeżeli musisz lecieć gdzieś daleko żeby sprzedać - większą ładowność.