Wpis z mikrobloga

Przyznać się. Jak Checko wczoraj zjechał pierwszy z prowadzącej czwórki kto pomysł "O poświęcają go dla Maxa by wywrzeć presję i potestować Tort by Max wiedział, kiedy jest idealny mement :)

Tym razem ryzyko się opłaciło, ale gdyby utknął dłużej za Norrisem? Mógł zespinowac, mógł mieć tempo o 3 sec gorsze a wygrał. Czasem różnica między Große strategie a Grande Strategy jest niemal zatarta.

#f1
Pobierz
źródło: comment_16538996039bhkRvBVEELhIheTRiq9S0.jpg
  • 15
@Raa_V: myślę, że zespół i Checo wiedzieli co robią widząc tempo chociażby Gaslyego, który na interach był dużo szybszy od reszty stawki na wetach. Trochę ryzykowali z tym, że mógł znowu spaść deszcz, ale jak widać kto nie ryzykuje nie pije szampana. W Monako jest jeszcze kwestia wypuszczenia kierowcy w odpowiednim momencie żeby nie utknął w korku i to też im się udało więc spece od strategii Byków już nie pierwszy
@Raa_V Ferrari powinno ściągnąć Sainza na zmiane opon i by wymusił zmiany u reszty co by raczej zachowało pierwszy rząd dla nich. Gdy zmienili strategie przez niego to gdy Perez zjechał po Intery mogli poczekać z Leclerciem Okrążenie czy dwa i dać mu hardy lub odrazu jak zjeżdzał dać Hardy. Nie wiem tylko jak wygladała komunikacja z Carlosem i kiedy dowiedział sie ze ma zjechać po Hardy bo tak to Leclerc by
Tym razem ryzyko się opłaciło, ale gdyby utknął dłużej za Norrisem? Mógł zespinowac, mógł mieć tempo o 3 sec gorsze a wygrał. Czasem różnica między Große strategie a Grande Strategy jest niemal zatarta.


@Raa_V: Mógłbym się zgodzić, ale pionierami nie byli. Widzieli, że samochody na interach łapią tempo i szybko Zadziałali.
@Aiden7: Początkowo mi śmierdziało, że właśnie Gasly przestrzelił i ma problemy z utrzymaniem się na torze. Potem było już #!$%@? na decyzje, bo tak jak piszesz, przestrzelili. Myślałem, że jak pójdą od razu w Hardy to jednak się obroni strategia, ale zabrakło szczegółów. (blokowanie Albona, podwójny pitstop, o lap za późno)

Generalnie w całym tym wątku nie mam zamiaru bronić Ferraria ale sadze, że checko był królikiem doświadczalnym któremu sie poszczęściło.