Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym prosić o poradę w doborze internetu. Do działki na której mieszkamy w Sopocie, jedyną opcją dostawy internetu są stare kable po Neostradzie, gdzie przepustowość łącza może być nie większa jak 14mbps (poprawcie mnie jeśli się mylę). Obecnie jestem na umowie bez terminu z #netia gdzie płacę 125 zł xD Mógłbym podpisać nową umowę z tym samym lub innym dostawcą za lepszą cenę, ale nie wiem czy jest sens wiązać się na dłużej. UPC odpada, ponieważ na naszej działce ktoś już korzysta z ich oferty, a nie chcemy dzielić tego na dwa domy. UPC za doprowadzenie drugiego kabla sygnałowego na działkę krzyknęło ok 4k zł. Światłowód #orange nie oferuje nic w mojej okolicy. Pytanie jest takie, czy jest sens wybierać internet domowy od #tmobile 4G/LTE? Macie jakieś doświadczenie z tym dostawcą? Nigdy nie byłem zwolennikiem takiego dostarczania sygnału, ale chyba nie mam wyjścia.

Dzięki!

#internet
  • 4
@kuerone: Kup starter i sprawdz, tyle. Nikt ci nie powie jak dziala akurat w twojej okolicy, do tego z LTE licz sie z limitami, zmienna predkoscia ktora moze bardzo sie pogarszac w godzinach szczytu czy kiedy ludzie ucza, pracuja zdalnie lub wracaja odpalac masowo netflixa, youtube od 16 do 22.
@kuerone: jakość internetu mobilnego zależy od infrastruktury w okolicy. Nie ma jednego uniwersalnego wyboru, jeden będzie chwalić play i jechać po orange a drugi odwrotnie i...obaj mogą mieć rację. Wszystko zależy od stopnia zapchania lokalnych nadajników. Kup kilka starterów lte i testuj w godzinach wieczornych który działa najlepiej.