Wpis z mikrobloga

Idealnie jest tu ukazane, jak opinie jurorów i telewidzów potrafią się od siebie różnić. Większośc jurorów uznała grecki występ za jeden z najlepszych, może nawet najlepszy, za to widzowie (oprócz zaprzyjaźnionych krajów) zupełnie na to nie głosowali, a w niektórych krajach mieli nawet ostatnie miejsce.
#eurowizja
Pobierz Wypopkowicz - Idealnie jest tu ukazane, jak opinie jurorów i telewidzów potrafią się ...
źródło: comment_16537318702t9DZTk5WlotfVWwaMCE1x.jpg
  • 12
@Wypopkowicz: Z jakiej to strony? Ciekawe, jak taka tabela wygląda dla Mołdawii czy Australii, gdzie pierwszy kraj był zjechany przez jurorów, zaś drugi pewnie przez telewidzów...

Idealnie jest tu ukazane, jak opinie jurorów i telewidzów potrafią się od siebie różnić


Dla mnie chyba jedną z największych zagadek ESC jest to, co takiego było w Szwecji 2018, że tak zachwyciła jurorów (choć to przeciętna anglojęzyczna popowa pioseneczka), że prawie wygrali głosowanie jurorów,
Roger_Casement - @Wypopkowicz: Z jakiej to strony? Ciekawe, jak taka tabela wygląda d...
@Roger_Casement: co do Szwecji w 2018, to prawdopodobnie nie było z nią aż tak źle jak to przedstawiają punkty. Myśle, że uśredniona pozycja w rankingu była wyższa niż np wymienionej tutaj Grecji, która była 12 w rankingu widzów. System punktowy nie ukazuje idealnie gustu widzów, bo pukty dostaje tylko 10 najlepszych krajów, więc korzystają na tym te kraje, które mają pewne punkty, nie ważne co by wysłaly (np: Serbia, Albania, Polska,
@Wypopkowicz: Austrię akurat rozumiem czemu jurorzy docenili, ale Szwecja dostała punkty chyba za sam kraj, bo i wokalnie było słabo, utwór też nie za dobry, występ ok, ale bez szału, zaś to wszystko w lepszym wykonaniu miały w tamtym roku Czechy, które z kolei u jurorów byli dopiero na 15 miejscu, z prawie 200 punktami mniej niż Szwecja..

Od telewidzów Benjamin miał 21 punktów, z czego 12 to punkty z regionu,
@Roger_Casement: faktem jest, że Australię i Maltę jurorzy przeceniają, a widzowie wręcz przeciwnie. Nie wiem z czego się to bierze. Co roku chyba wybierają utwory pod jurorów i dlatego tak wychodzi. Australia raz wysłała coś bardziej ryzykownego, to te punkty były bardziej wyrównane (2019).
@Wypopkowicz: Niby tak, ale taka Australia 2018 czy Malta 2019 były bardziej pod gust telewidzów niż jurorów, a i tak zdobyły więcej punktów od jury, tak samo wynik Benjamina miałby jakiś sens, gdyby zamienić punktację jurorską z widownią, a tak muzyczni eksperci uznali, że przeciętna radiówka ze słabym wokalem powinna praktycznie wygrać konkurs w tamtym roku...

Jak jury jest potrzebne konkursowi, tak według mnie fakt, że 5 randomowych ludzi ma taki
@Roger_Casement: moim zdaniem, najlepsza proporcja by było coś takiego: 80% widzowie i 20% jurorzy. Niech będzie 5 jurorow, ewentualnie 6 nawet i niech ich głos liczy się jako 20% głosów widzów, niech podzielą kraj na powiedzmy 4 części i niech każda częśc kraju daje swoje punkty. Może być tak: jeden kraj rozdaje punkty: północ, południe, wschód, zachód i jurorzy i każda grupa ma tyle samo punktów do rozdania. W przypadku San
faktem jest, że Australię i Maltę jurorzy przeceniają, a widzowie wręcz przeciwnie. Nie wiem z czego się to bierze.


@Wypopkowicz: Wydaje mi się, że to jest takie poklepywanie ich po pleckach, bo Australia tak daleko i muszą wstawać o 5 rano a Malta taka malutka a tak się jara Eurowizją. No i nie mają sąsiadów ani diaspory ( ͡° ͜ʖ ͡°)