Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy, który tutorial najlepiej zacząć na początek? Potrzebuje dobrego wytłumaczenia modelowania budynków, postaci, broni, teksturowania oraz animacji i tworzenia scen.

Grant Abbit, Chamfer Zone, Derrek Elliot? Szukam kogoś kto dobrze wytłumaczy podstawy.
Blender Guru jakoś nie przypadł mi do gustu.

Może jest ktoś kto przerabiał tutorial od powyżej wymienionych?

#blender #3d
  • 11
Abbit nie dla początkującego. Wpisz na początek "subd modelling" I obczaj jest jakiś kanał gościa na literkę p ogarniętego. Josh gambrell ma chyba też jakaś się dla początkujących a to przekot jest.
@Nuuk
Gambrell to typowy gość z parciem na wyświetlenia na YT. Spamuje filmikami które nie wiele wnoszą, szczególnie jeśli chodzi o modelowanie pod gry. Czasem rzuci jakąś bzdurą i nawet nie uderzy się w pierś jak mu wytkniesz błąd.

@arowsky
Bierz ChamferZone - ma filmik z podstawami - modelowanie nabojów do broni. Później tutorial na flashbanga - to już typowe modelowanie hard surface pod gry.

Potem możesz wybrać jeden z jego dwóch
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Abbit nie dla początkującego. Wpisz na początek "subd modelling" I obczaj jest jakiś kanał gościa na literkę p ogarniętego. Josh gambrell ma chyba też jakaś się dla początkujących a to przekot jest.

@Nuuk: widzę że Abbit ma też serie dla początkujących i widzę, że ludzie chwalą. Masz jakieś doświadczenia z tymi filmami?
@arowsky: właśnie ten kurs miałem na myśli. Plusem Chamferzone jest też to, że on korzysta tylko z darmowych addonów. Zanim na niego trafiłem to długo szukałem czegoś podobnego, ale zawsze był tylko wycinek tematu albo (co widze teraz) robione to przez kogoś kto nie ma doświadczenia zawodowego.
Tim z ChamferZone przepracował wiele lat w branży na stanowisku grafika 3D, tworząc głównie bronie ale też np. pojazdy. Z jego tutoriali nauczysz się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LoneRanger: Wielkie dzięki za wyjaśnienie i polecenie. A z ciekawości - miałeś do czynienia z tutoriale Blender Guru? Jak się na nie zapatrujesz? Wiem, że dużo ludzi je chwali ale mi jakoś nie przypadły do gustu, miałem wrażenie, że uczę się zbędnych rzeczy. Jestem ciekaw czy jestem sam w tej opinii.
A drugie pytanie, też z ciekawości (:D) jak zarabiasz na modelowaniu? Robisz modele i wrzucasz je na marketplace czy oferujesz
@arowsky: sam zaczynałem od Blender Guru. Są ok, ale dość ogólnikowe, dobre dla kogoś kto chce zacząć zabawę z modelowaniem ale jeszcze za bardzo nie ma pomysłu co będzie z tym robił. Myślę, że tutorial na krzesło jest całkiem spoko, bo tam można zobaczyć w prosty sposób jak działa subdiv.

Jak dotąd zrobiłem dwa modele broni - jeden to była półroczna nauka po obejrzeniu (tak, tylko obejrzeniu) tutoriala na AKM od
@arowsky: Ja BlenderGuru robiłem głównie dla przypomnienia Blendera - interfejs, skróty itp. bo polegałem na tutorialu AKM który jest na 3ds Maxie. Myślę, że możesz spokojnie zacząć od ChamferZone.