Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam zamiar kupić sejf domowy na ważne dokumenty, trochę gotówki itp, który będzie zakotwiczony do ściany. Budżet do 1000zł. Myślałem o czymś takim:
https://sejfmaster.pl/pl/p/Sejf-domowy%2C-biurowy%2C-HIT-1-Klasa-S1-na-bron%2C-dokumenty-Polaszek/341
https://www.konsmetal24.pl/sejf-koliber-20-k-klasa-s1-p3331

Będą różnice w jakości tych sejfów (czy warto dopłacać 250zł)? Czy w tej klasie i tak to bez znaczenia ponieważ ochrona nie będzie zbyt duża? Dodatkowo czytałem, że w tej klasie nie za bardzo opłaca się kupować sejfu z zamkiem elektronicznym/szyfrowym, ale wtedy pytanie jak zabezpieczyć kluczyk do sejfu :D

Dodatkowo nawiasem, czy polecacie jakieś drzwi antywłamaniowe za około 3k do mieszkania w bloku?

#slusarstwo
#sejf
#bron
#dokumenty
#sejfy
#drzwi
  • 9
@chesterros: polaszek, pierwszy raz słyszę nazwę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Konsmetal robi bardzo dobre sejfy, firma jest "stara" i doświadczona. Chyba obecnie największy producent w Polsce.

Możesz też poszukać sejfów produkcji
Hartmann Tresore
METALKAS
SEJFPOL

Możesz też poszukać używek produkcji Shibas (firma już nie istnieje, nie przetrwała śmierci właściciela) bardzo dobre sejfy.
@zdzislawnajmrodzki: no głównie przed złodziejem, ale mieszkanie w bloku oraz wątpię, żebym był celem jakiś profesjonalistów :D (no chyba że tej klasy sejf łatwo rozwalić młotkiem albo czymś takim to w sumie racja, że bez sensu takie zabezpieczenie). No i czasami zostawiam mieszkanie komuś pod opieką więc też chcę parę rzeczy zabezpieczyć dodatkowo.
@chesterros: Tym bardziej fake sejf ochroni Cię przed plądrowaniem mieszkania. Mały 15-20kg, czy nawet mniejszy chwyci i wyjdzie - a jak mieszkasz w bloku to mogę Ci doradzić byś przyjrzał się wkładce do zamku (jak wystaje to bardzo źle) koledze tak mieszkanie opędzlowali, a policjant powiedział mu, że mają jakąś metodę na wkładki, które wystają ponad drzwi
@chesterros: s1 pozwala na ubezpieczenie do 0,1 jednostki obliczeniowej. Czyli ok 60-70kPLN.

S1 rozwalisz młotkiem i śrubokrętem ale zajmie to odpowiednią ilość czasu. Na każdą klasę sejfu są odpowiednie normy obejmujące narzędzia do włamania i czas to obejmujący.
@chesterros: Nie zwróciłem uwagi. Sorry, ale tu też masz taki problem, że drzwi możesz mieć "kozackie, przez które Pudzian nie przejdzie", ale... ściana jest słaba i łatwiej będzie wejść z futryną niż przez nie. 3k to na drzwi nie jest sporo i dzisiaj to raczej jakieś kompozytowe znajdziesz w tej cenie, a to do sforsowania nie jest specjalnie trudne.

Zagadaj z sąsiadami jeżeli nie macie o jakimś monitoringu, a w zależności