Wpis z mikrobloga

#signal to najlepszy komunikator

„Od dawna rekomendujemy wybór tego komunikatora do prowadzenia zaszyfrowanych rozmów przez sieć. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w przeciwieństwie do WhatsAppa, Signal poza poufnością daje też prywatność Twoim konwersacjom, bo nie zbiera metadanych połączenia, czyli nie tylko nie zna treści rozmów (bo są zaszyfrowane) ale również nie wie kto i z kim rozmawia.

Twórcy Signala tak tworzą jego infrastrukturę i kod, aby nie zbierać niczego, co nie jest absolutnie konieczne do dostarczenia komunikatu od jednej osoby do drugiej osoby, stale usprawniając algorytmy podnoszące prywatność korzystania z usługi.

Poza ochroną metadanych połączeń Signal ma w zasadzie to samo, co WhatsApp:
- Apki na smartfony i komputery (aczkolwiek aplikacja na Desktopa korzysta z Electrona, więc paranoikom polecamy zamknąć ją w VM)
- Wspiera szyfrowane rozmowy audio (telekonferencje do 8 osób)
- Wspiera szyfrowane rozmowy video (videokonferencje do 8 osób)
- Ma tekstowe grupy (do 1000 osób)
- Ma otwarty kod źródłowy i korzysta ze zweryfikowanych standardów algorytmów kryptograficznych
- Tworzy go grupa zapaleńców. Twórca jest obecny w branży od lat
- Jest darmowy. Fundacja otrzymuje datki od użytkowników i granty (polecamy przelać im piątaka, jeśli korzystacie z Signala)
- Ma tzw. “znikające wiadomości”, które warto włączyć dla najpoufniejszych rozmów, aby same skasowały się po kilku minutach od odczytania

Jednym zdaniem: Signal to dojrzały projekt, któremu na ręce patrzą znani w branży kryptoanalitycy i którego polecają znani i szanowani eksperci.”

https://niebezpiecznik.pl/post/whatsapp-telegram-czy-signal-2/

#whatsapp #telegram #facebook #messenger #komunikatory #android #ios
t.....z - #signal to najlepszy komunikator

„Od dawna rekomendujemy wybór tego komuni...

źródło: comment_1653477655sEd6ltc1o9xIXPsYgVKu8M.jpg

Pobierz
  • 18
@luk04330: Dobra, przyznaję że użytkowników Signala jest w porównaniu do np Whatsappa względnie mało (~40 mln vs ~ 2 mld aktywnych - stan na 2022 wg odpowiednio wikipedii i statista.com).

Natomiast ja chciałem zwrócić uwagę, że są kręgi w których jest całkiem popularny i być może po prostu akurat jesteś w innej bańce. Np spośród moich znajomych Signala używa dobre 30-40%, częściowo dzięki mojej aktywnej pracy w okresie hype-u na przesiadkę
jeśli ktoś z własnej woli używa WhatsApp lub Messenger, to mam kiepską opinię na jego temat


@trujacybluszcz: O... widzę zdrową dawkę radykalizmu, niczym w samym środku wojen edytorowych... ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@fff112: Messenger jest gorszy niż WhatsApp, ale lepszy niż Telegram

Signal — to najbezpieczniejszy komunikator. Jego kod źródłowy (zarówno serwera jak i klienta) jest otwarty, co oznacza, że każdy może go przeanalizować pod kątem “tylnich furtek” i (nie)poprawnego użycia kryptografii. To co dodatkowo odróżnia Signala od reszty komunikatorów, to paranoiczne wręcz dbanie o prywatność użytkownika — serwery Signala zbierają minimalną ilość informacji potrzebnych do świadczenia usługi. Twórcy nie mają dostępu do
t.....z - @fff112: Messenger jest gorszy niż WhatsApp, ale lepszy niż Telegram 

Sign...

źródło: comment_16534808989GLaZ9dh2ujPt5gjX9qNoN.jpg

Pobierz
@trujacybluszcz: W zasadzie to w dupie mam czy ktoś wie co mam kupić dzisiaj na kolację lub o której będę w domu, a także czy mój syn długo spał itd...dla mnie od tego sto razy jest ważniejsze to, że do kogo bym nie chciał napisać nie muszę kombinowac bo messengera ma każdy...od moich rodziców czy teściów co totalnie są z tyłu za murzynami jeśli chodzi o technologię po chłopa z komisu