Wpis z mikrobloga

Yamaha ybr 125, 2012 rocznik. Od filtra powietrza idzie przewód (z powietrzem) przez zawór do wydechu. Nie ma połączenia z silnikiem. Co to jest? Szukając w Googlach natrafiłem że to niby EGR lub odma, ale coś mi tu nie gra bo jak pisałem, nie ma żadnego połączenia z silnikiem. Pytam, bo króciec mi się przetarł i myślę co z tym zrobić. Zdjęcie z internetu (krótszy przewód idzie od filtra i dłuższy wchodzi w wydech). W razie czego mogę potem wrzucić zdjęcie jak na żywo jest to zamontowane.
Będę wdzięczny za pomoc.
#motocykle #bojowka125cc
faun69 - Yamaha ybr 125, 2012 rocznik. Od filtra powietrza idzie przewód (z powietrze...

źródło: comment_1653475804DBxWd5Tfnbyrvrz4NZUmAB.jpg

Pobierz
  • 6
@Kuork Tylko na jakiej zasadzie to działa skoro zgodnie ze strzałkami na tym zaworze powietrze jest zasysane z filtra i idzie od razu do wydechu. Jakby mieszał spaliny ze świeżym powietrzem. Myślisz że nie będzie żadnych negatywnych konsekwencji jak to po prostu wywalę?
@faun69: no dokładnie tak to działa. Poczytaj sobie o tym zaworze. To jest tylko, żeby dopalic spaliny, raczej nikt ci nie będzie tego mierzył. A jeśli przejmujesz się środowiskiem to zrób jak należy. Silnikowi to różnicy żadnej nie robi.
@faun69: to jest układ systemu AIS (air induction system) - przy zimnym silniku i wydechu podaje dodatkowe powietrze do wydechu aby zmniejszyć toksyczność spalin powstających ze wzbogaconej przy zimnym starcie mieszanki paliwo-powietrze. Można to wywalić, ale koniecznie trzeba wtedy zaślepić króćce na obudowie filtra powietrza i na wydechu. Ewentualnie możesz zamówić sobie poszczególne części OEM - https://yama-sklep.pl/oryginalne-czesci-zamienne/47143/ybr125esd/400114/wydech-koncowy#spf-viewer