Wpis z mikrobloga

Uważam że była to baaardzo nieudana edycja. Wydaje mi się że psychologowie chcieli dobrać pary na zasadzie przeciwieństw, różnic poglądowych i charakterologicznych.

Aga i Kamil - totalne nieporozumienie. Konkretna, przejmująca inicjatywę kobieta z niedojrzałym emocjonalnie chłopakiem na poziomie liceum. Status materialny, posiadanie samochodu czy mieszkania nie mają nic wspólnego z dojrzałością człowieka. Aga potrzebuje faceta silnego, pewnego swoich uczuć, który wie na czym polega partnerstwo. Kamil potrzebuje wredotki która będzie go olewać, najlepiej młodszej. Co do wyglądu, stylu - również się nie dobrali. Pociąg seksualny jest ogromnym fundamentem związku. Uważam Agę za kobietę atrakcyjną, naturalną. Niestety mąż dawał jej do zrozumienia że raczej nie jest obiektem jego pożądania. Pozwólcie że o jego wyglądzie wypowiadać się nie będę (powinno być odwrotnie xD).

Dorotka i Piotr. Tu mamy klasyczny przykład myślenia: połączmy delikatne, eteryczne dziewczę z twardo stąpającym po ziemi facetem. Nie zawsze to połączenie się sprawdza. Takiego faceta często może irytować emocjonalne zachowanie subtelnej partnerki. A ona może czuć się skrzywdzona i nie rozumieć jego dosadnego podejścia do życia. Tak też było.

Patrycja i Adam to para chyba najtrudniejsza do analizy. Wydaje mi się że ona jest z natury olbrzymią realistką (nawet że skłonnościami do pesymizmu) natomiast on chciał relacji jak z różowej bajeczki. Ona potrzebowała przestrzeni, on chciał mieć dziewczynę na wyłączność. Mam nieodparte wrażenie że Adam jest osobą przytłaczającą i toksyczną. Jest to moja subiektywna opinia z którą nie musicie się zgadzać. Podsumowując, ich relacja nie miała prawa bytu.

Ciężko mi się oglądało ta edycję. Było toksycznie, nieswojo i czasami groteskowo.
#slubodpierwszegowejrzenia
  • 13
Aga i Kamil - totalne nieporozumienie. Konkretna, przejmująca inicjatywę kobieta z niedojrzałym emocjonalnie chłopakiem na poziomie liceum. Status materialny, posiadanie samochodu czy mieszkania nie mają nic wspólnego z dojrzałością człowieka. Aga potrzebuje faceta silnego, pewnego swoich uczuć, który wie na czym polega partnerstwo.


@klaudiass: no tak;

facet goniący za statusem materialnym - niedojrzały emocjonalnie chłopak na poziomie liceum
laska goniąca za statusem cywilnym - konkretna, przejmująca inicjatywę kobieta

xD

Obydwoje siebie
@bezbekpol: Ja nie napisałam że jego niedojrzałość emocjonalna wynika z gonitwy za statusem materialnym. Jego zachowanie na to wskazywało. Sam fakt że nie potrafił jasno powiedzieć Agnieszce swoich odczuć o ich relacji. Udawał że jest wporzo, szukał kolejnych okazji do imprez być może dlatego żeby z nią nie przebywać i nie rozmawiać na poważne tematy. Tak, uważam że człowiek który nie ma odwagi powiedzieć wprost jaki jest stan rzeczy jest człowiekiem
Ale nie brakowało jej jaj żeby postawić wszystko na jedną kartę i mówiła mu otwarcie o swoim plan. Tak, uważam że to oznacza konkretność i przejęcie inicjatywy.


@klaudiass: To nie jaja, to desperacja. Spermiarza, który dla obcej laski zrobi wszystko, nazwałabyś zwykłym desperatem. Laskę, która rzuca wszystko dla praktycznie obcego typa, nazywa się odważną, konkretną, przejmującą inicjatywę itd. No bądźmy poważni i nazywajmy rzeczy po imieniu.

To, że ta Aga wydaje
@bezbekpol: Zgadzam się że to krzywdzące być "elementem planu na życie". Kurde, no poprostu szkoda mi Agi. Odkręcanie tej pracy, mieszkania... To musiało być uwłaczające. Niemniej uważam że jest to kobieta która poradzi sobie w życiu i prędzej czy później trafi na takiego co doceni jej starania. Kamil mnie wkurzył tym że nawet nie dał jej znaku że coś jest nie tak.
@klaudiass: Na pewno sobie poradzi, bo nie brakuje desperatów czy gości, którzy podchodzą do życia równie zadaniowo, jak choćby Piotr, z którym idealnie by się dobrała. Ona chce być jedynie żoną, jego interesuje jedynie żywy inkubator. Kwestia jak nisko/wysoko ustawi sobie poprzeczkę. Niemniej tak jak mówię, tu i tu partner to - jak to doprze ujęłaś - element planu na życie. Ciężko mi więc czuć choć odrobinę współczucia, kiedy takie osoby
Ona potrzebowała przestrzeni, on chciał mieć dziewczynę na wyłączność


@klaudiass: wiadomo, że w programie był tylko pokazany tylko wycinek z ich wspólnego życia, ale o posiadaniu dziewczyny na wyłączność można mówić w przypadku normalnego, długotrwałego związku, a tu były wiadome reguły programu i cel. Gość chciał z nią spędzać jak najwięcej czasu żeby ją poznać, a ona tego nie chciała - tak to było pokazane w TV.