Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam bardzo dużą wadę zgryzu, jedynki i dwójki są mocno wychylone do przodu, wada jest bardzo, bardzo duża. Ortodonta powiedział że nie daje gwarancji że po założeniu aparatu jedynki nie wylecą ponieważ są osłabione oraz delikatnie się ruszają bo nie są w łuku zębowym. gryząc pokarm dolnymi zębami gryzę o górne podniebienie, tak jedynki mam wysunięte. Jak można byłoby to inaczej wyleczyć niż aparatem? myślałem o 4 implantach (jedynki i dwójki) ale cena mnie odstrasza, około 22 tys złotych + jeszcze aparat na rozszerzenie górnej szczęki bo jest ściśnięta (efekt ssania kciuka i długiego picia mleka z butelki) a może, dwa implanty (jedynki) + obok dwie korony obsadzone na tych implantach? co można w tym przypadku zrobić? pytam czysto teoretycznie wiadomo że bez wywiadu, zdjęc nie można ocenić, ale czysto informacyjnie jak można byłoby to rozwiązać? #dentysta #stomatologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628d29115b7f91b6f627412c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: pewnie najlepiej aparat plus operacja żuchwy. Jeśli to naprawdę duża wada to myślę, że trzeba skonsultować się z chirurgiem szczękowym jeszcze, nie tylko z ortodontą.

Poza tym wydaje mi się, że słyszałam, że noszenie aparatu poniekąd wzmacnia zęby, więc jak masz osłabione, to tym bardziej byłoby wskazane założenie go. No ale ja lekarzem nie jestem i ogólnie zanim zdecydowałam się na aparat, to też byłam u 3 różnych ortodontów, żeby