Wpis z mikrobloga

@gorzka: ja zamówiłem mio338, generalnie z tego co zdążyłem się zorientować to mają jedne z lepszych kamerek. Jeśli chcesz coś w okolicach 500 zł to możesz wziąć lepszy model z wbudowanym czujnikiem gps, który określa automatycznie gdzie jest kręcony dany materiał, czasem przydatna sprawa. Pamiętaj, że trzeba doliczyć jeszcze ze 30 zł na kartę mircoSD
@gorzka: też mam ten problem, patrzyłem na jakiegoś no name na allegro za 259zł z dodatkowa kamerką na tył, niby był filmik na yt jak to działa i nawet mnie satysfakcjonowało, ale sam nie wiem, nie chcę wydać 300zł na coś na co potem będę narzekał i narazie używam DailyRoads Voyager na Androida do pobrania w Google Play, ale nie polecam, #!$%@? się tylko jak ktoś będzie do ciebie dzwonił :P
Musisz się zastanowić czy chcesz kamerkę z GPS czy bez, ja dostałem kamerkę bez GPS i w zasadzie prędkość do niczego się nie przydaje i działa jak miecz obosieczny. Z drugiej strony to fajny bajer oglądać sobie przebytą drogę.

W tej cenie ciężko będzie kupić markową kamerę z GPS bo o ile wystarczy Ci kasy na Mio 358 to już na 388 nie bardzo. Zwracaj uwagę, żeby było to prawdziwe Full HD
@niemiec15: spoko :-)

zastanawiam się właśnie nad BlackSys CF-100 - czy znasz może coś podobnego ale bez GPS (na GPS mi nie zależy i wiem, że trochę przedraża)? Czytałam że jest dobry i zastanawiam się czy nie dołożyć trochę i nie kupić już lepszego
@niemiec15: jeszcze mam do Ciebie parę pytań - czy tego typu kamery mozna łatwo wymontować/wyciągnąć? Chodzi mi o sytuacje, kiedy zostawiam auto na parę dni na parkingu - czy da się łatwo wyjąć kamerkę żeby nie kusiła? Czy to zależy od firmy?
@gorzka: RR500 wyjmuje się bardzo łatwo jedną ręką dosłownie w sekunde bardzo często ją odczepiam jak zostawiam samochód gdzieś w centrum miasta. Mio 358 też łatwo się zdejmuje. Co do innych to musisz sprawdzać, szukać opinii bo w najgorszym wypadku są wkręcane do uchwytu a to już jest lipa.

BlackSys CF-100 nie znam ale na szybko wygooglowałem "Jego wada to spore rozmiary i to mimo braku wyświetlacza LCD" powiem Ci, że
@niemiec15: dzięki za info o RR500. Akurat brak wyświetlacza to dla mnie nie problem tzn. nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Ważniejsze jest choćby to, czy mozna go łatwo wyciągnąć. Jeśli się okaże, że CF100 jest montowany raczej na stałe, to zastanowię się nad tym RR500. W związku z tym mam jeszcze parę pytań - jak się go montuje i gdzie? przy samej desce rozdzielczej czy za lusterkiem wstecznym? Czy