Wpis z mikrobloga

Pstryczka nie da się wyłączyć/włączyć inaczej niż przez naciśnięcie przycisku zasilania? Chodzi mi o faktyczne wyłączenie konsoli, a nie przejście w tryb uśpienia. Konsolę mam podłączoną cały czas do docka i nie jest zbyt wygodne podchodzenie pod TV, żeby włączyć/wyłączyć sprzęt.

XXI wiek a nintendo odwala takie coś xD

#nintendoswitch #switch
  • 18
  • Odpowiedz
przytrzymujesz przycisk home na joyconie i tam masz power options czy jakoś tak.


@chrusto: jedynie jak przytrzymam przycisk zasilana na samej konsoli, to mam odpowiednie menu i możliwość wyłączenia konsoli.

jak przytrzymasz i dasz na dół to mozesz tez wylaczyc


@haabero: niby przytrzymać home i wcisnąć dół na d-padzie? Próbowałem na Joyconach i Pro Controllerze i nic z tego, jedynie mogę tak uśpić konsolę.

nie da się. zakładają, że będziesz
  • Odpowiedz
@Lookazz: Fakt - nie da się kontrolerem. Nie widzę powodu, żeby wyłączać konsole zdalnie kontrolerem kiedy ona jest w docku - swoją drogą nie pamiętam czy konsola sama się przypadkiem nie włącza po podłączeniu zasilania. W innym wypadku masz konsole w rękach, więc i przycisk power pod ręką.
  • Odpowiedz
Nie widzę powodu, żeby wyłączać konsole zdalnie kontrolerem kiedy ona jest w docku


@azmar: wygoda? Po co mam wstawać z kanapy i wyłączać. To tak jakbyś kanały miał zmieniać na panelu przednim w TV, bo na dołączonym pilocie nie ma takiej funkcji.

nie pamiętam czy konsola sama się przypadkiem nie włącza po podłączeniu zasilania


@azmar: nie włącza się, moja jest cały czas podpięta do docka, wyłączam ją po tym jak
  • Odpowiedz
@Lookazz: Z perspektywy technicznej takie wyłączanie w docku nic nie zmienia - poza tym, że trzebą ją potem znowu włączyć. To jest po prostu jakiś Twój fetysz, więc musisz z tym żyć¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Konsolę mam podłączoną cały czas do docka i nie jest zbyt wygodne podchodzenie pod TV, żeby włączyć/wyłączyć sprzęt.


@Lookazz: a po co chcesz ją wyłączać, jak i tak jest cały czas w doku?
  • Odpowiedz
@yeloneck: lubię wyłączać sprzęt a nie zostawiać w trybie czuwania i tyle. Nie wiem czemu to taki wielki problem dla nintendo ogarnąć w łatwy sposób taką funkcję xD
  • Odpowiedz
@Lookazz: bo nie przewidzieli wyłączania konsoli codziennie, tylko jej wygaszenie, co swoją drogą ma dużo więcej sensu w przypadku tej i innych konsol. Wyłączanie ma sens jak konsola będzie poza dokiem dłuższy czas. Z drugiej strony jaki problem nacisnąć guzik.
  • Odpowiedz
@Lookazz: Nie przewidzieli takiej funkcji, bo nie masz trzymać cały czas wyłączonej konsoli. Jak jest w uśpieniu to się synchronizuje (zapisy gier albo np. wyspa w animal crossing która nie jest traktowana jako zwykły cloud save XD) oraz pobiera aktualizacje (chociaż z tym to różnie, chyba zależy od tego jak często w daną grę grasz. Przynajmniej systemowe zawsze pobiera). Wymyśliłeś sobie zachciankę to musisz z tym żyć. Inna sprawa że pewnie
  • Odpowiedz
lubię wyłączać sprzęt a nie zostawiać w trybie czuwania i tyle.


@Lookazz Smartfona też za każdym razem wyłączasz, a potem włączasz jak chcesz zadzwonić? xD
  • Odpowiedz