Wpis z mikrobloga

Posiadacie zgrzewarki punktowe do ogniw? Jak tak to jakie? Często polecany jest kweld, ale razem z pakietem ogniw do jego działania impreza robi się droga. Są tańsze zamienniki, ale z tego co widzę są słabej jakości i wraz potrzebują pakietu do działania/ Widziałem, że podłączają do takich płytek akumulator samochodowy, ale to nie jest dobre rozwiązanie. Najtaniej wyjdzie trafo + sterownik. Mam dużo ogniw i przydałoby się móc z nich jakieś pakiety tworzyć, tylko im dłużej szukam info o jakimś diy tym mniej wiem. Podzielcie się swoim doświadczeniem w temacie.

#18650 #akumulator #baterie #elektronika #majsterkowanie
  • 11
@kurvvawszystkozajete: zrobiłem na trafie. przewód 35mm i chyba przesadziłem.
wwaliłem to w obudowę Z1
sterownik na prostym schemacie z elektrody.
"igły" wystrugałem sam z pręta Cu fi10 i rączce wydrukowanej na drukarce 3d. choć wuidzialem u chińca rączkę za 60zł gotową

jak przywalę max to dziurawi taśmę niklową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nuj-ip: kurcze ale się nakopałem w prehistorii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
schemat toto
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2411457.html

prosty timer na 4093 "Pierwszy timer ustawiony jest na stałe i jego czas wynosi 1 sekunda. Po tym czasie odblokowuje drugi timer, który w obwodzie RC ma włączony potencjometr służący do regulacji czasu zgrzewania."
ta funkcja mnie zaciekawiła, bo wciskasz guzik, przez ten czas skupiasz się na dociśnięciu elektrod i po sekundzie odpala
syn_admina - @nuj-ip: kurcze ale się nakopałem w prehistorii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
schemat tot...

źródło: comment_1653157756qccEB9lgbkLcn0PLOW2SDN.jpg

Pobierz
@syn_admina:
trafo jak widzisz nawinięte 1 zwojem 35mm2 bo taki przewód miałem. nie widzę powodu żeby nie stosować innej średnicy np. 25mm2
ile nawinąć - ile wlezie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wystrzegaj się przewodów z aluminium,
na allegro sprzedają ścinki więc idzie tanio wyhaczyć.
1,5 metra powinien ci wystarczyć
końce przewodu zakończone są końcówkami oczkowymi

trafo jest ciężkie, więc w po długości obudowy przykręciłem profile kwadratowe alu