Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Biegam obecnie 3x w tyg po 5-10 km, ćwiczę siłowo/kalistenicznie również 3x w tygodniu. Używam polara m400 z pasem H7, do biegania, ale sprzęt ma już swoje lata plus coraz większe problemy z synchronizacją. Zastanawiam się nad przesiadka na forerunnera 245 lub 745 i zastanawiam się czy odniosę jakieś korzyści z przesiadki z polara? Chciałbym móc dodatkowo w jednej aplikacji monitorować bieganie i treningi. Zamierzam powoli zwiększać ilość biegania, ale raczej nie będzie to więcej niż 3x10km tygodniowo, nie zamierzam póki co nigdzie startować. Okazjonalnie jeżdżę też na rowerze. Warto dopłacić do 745 w stosunku do 245, czy może jednak te wszystkie bajery i możliwości monitorowania nie wniosą nowej jakość do mojego treningu i lepiej zostać przy polarze? :)
#garmin #polar #bieganie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pwe11101gbs: moim zdaniem trening bedzie taki sam z zegarkiem za 300zl i 3000zl. Jak nie jestes fanem analizy nie do konca dokladnych wynikow to znudza Ci sie t3 wykresy w 3 dni. Ja chwile mialem garmina 935 i szybko zmienilem na instincta. Niby nadal trochę drogi zegarek, ale kupilem ze wzgledu na wyglad. Przez dwa lata prawie nic poza czasem i odległością nie sprawdzam. Kilka razy zdarzyło mi sie zerknac
  • Odpowiedz
@pwe11101gbs: Polar Flow i ich statystyki, oraz algorytmy do liczenia zmeczenia itd, to jest klasa sama w sobie.
Nie twierdze ze garmin jest gorszy/lepszy bo to kwestia preferencji.
Pamietaj ze twoj m400 to juz wiekowy zegarek bez pomiaru tetna z nadgarstka. Jesli kupisz cos wspolczesnego, to bedziesz mogl go uzywac na treningach, ale rowniez na codzien jako asctivity tracker, dostaniesz wtedy podsumowanie dnia, przepalone kcal, na ile byles aktywny pozatreningowo, jakies podsumowanie stresu zmeczenia itd. Wiadomo jest to oparte na algorytmach i sredniej, ale takie statystyki moga byc dosc pomocne, zwlaszcza w odpowiedzeniu sobie na pytanie, czemu przedwczoraj w biegu na 10km zarlo, a dzisiaj na tym samym dystansie zdychasz jak 60 letni dziad.

Jesli przyzwyczailes sie do polar flow i uwazasz to za fajne i ciekawe narzedzie, to nowe zegarki polara maja to samo co garminy, podane w troche innym stylu, przy uzyciu innych algorytmow, zaokraglen i testow, ale koniec koncow sprowadza sie to do tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: w garminie chodzę śpię i jem.
Napisałeś że w polarze można sprawdzić dlaczego wczoraj dobrze się biegało a dziś już nie.
Garmin ma taką opcję?
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: o ile kojarze to jest tam jakis stress test (tylko wymaga bodajze pasa napiersiowego), w czesci zegarkow masz opcje body battery. Do tego obserwacja hr spoczynkowego, poziomu zmaczenia wskazywanego przez zegarek, oraz czasu regeneracji po ostatnim treningu.
  • Odpowiedz
@pwe11101gbs: Hej,
ja mam podobny tryb życia do Ciebie, też bieganie i kalistenika.
Mam Garmina 745 i ma fajną dodatkową opcję która pokazuje jakie partie robiłeś podczas treningu siłowego[kalisteniki]. Jest to niezbyt precyzyjne, ale fajny bajer na który ja zwracam uwagę.
Do biegania też polecam. Ma wszystko czego trzeba. Ale jest to typowy sportowiec, więc nie używam go do funkcji smart :D
  • Odpowiedz
@pwe11101gbs a nie wiem co z tym hrv, to chyba jest ale trzeba pas używać?
Bateria to jest słaba strona zegarka, u mnie codziennie są treningi i baterie ładuje co trzy dni. W porównaniu do fenixow jest to bardzo krótko :D

Uktramaratonu się w tym zegarku nie zrobi :(
  • Odpowiedz