Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Warto kupić klucz #yubico? Przymierzam się właśnie do zakupu tego czegoś. Totalnie nie ogarniam technologii i chcę się po prostu zabezpieczyć. Dwuetapowe już mam. Stąd pare pytań:
1. Klucz ten, jak powiedziano mi w sklepie (x-kom) działa na linie papilarne. Jak to jest? Podpinasz, odcisk palca i szlus, zalogowany?
2. Czy to bezpieczniejsza alternatywa dla dwuetapowego? Czy faktycznie ten klucz jest póki co najlepszym możliwym zabezpieczeniem?
3. Czy jeśli ktoś zna moje hasło, to nie będzie mimo wszystko mógł się zalogować bez klucza?
4. Czy jeśli korzystam z MacOS to nie będzie żadnych kłopotów z kluczem?
Sorry za takie "proste" pytania, ale jestem totalnym laikiem w tej kwestii...Dziękuję wam wszystkim za pomoc!
#it #bezpieczenstwo #informatyka #apple #security #yubikey

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62878c40c7bb693a3f2516bb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Nie działa na linie papilarne, po prostu reaguje na dotknięcie go, aby uruchomić proces uwierzytelnienia Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Obecnie raczej tak, dwuetapowe np. za pomocą SMSa też można "złamać", któs przejmie Twój numer z fałszywą kartą SIM i gotowe
3. Znając hasło zderzy się później ze ścianą bo musi użyć fizycznego klucza. I jeśli chcesz mieć jakieś konto bardzo bezpieczne no to