Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję chyba #wykopefekt pierwszy raz podczas mojego 7 letniego mirkowania z wami.
Przeżywam tę samą sytuację co @zymo08 (https://www.wykop.pl/link/6144983/kupiles-karte-graficzna-przed-wzrostem-cen-me-ja-w-ramach-gwarancji-zutylizuje/) i chyba muszę kręcić #afera

Historia jest następująca. Dwa lata temu kupiłem kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX1660 Super w Komputroniku za zawrotną cenę około 1100 zł. Wcześniej śmigałem na zabójczym Radeonie 4850 z 512 mb vramu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wracając do tematu. Karta graficzna sprawowała się super i dzięki niej nadrobiłem najlepsze tytułu w tym #wiedzmin3 na którego długo czekałem. W kwietniu 2021 r. padła za pierwszym razem i została naprawiona bez problemu.

Teraz niestety padła drugi raz (też w kwietniu, ale proces gwarancyjny trwał miesiąc) i dowiedziałem się, że karta jest nienaprawialna. Sklep początkowo poinformował mnie, że karta może zostać naprawiona, wymieniona na nową a w najgorszym wypadku zostaną zwrócone mi pieniądze. O dziwo spodziewałem się lepszej opcji, ale niestety. Dziś dowiedziałem się, że serwis gwarancyjny to "best i can" do to zwrot 1100 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W komputroniku ta sama karta kosztuje 1889 zł.
Pomyślałem więc, że może dobrą opcją będzie zabranie mojej karty graficznej z serwisu i poszukanie pomocy u jakiś majstrów, którzy może coś wyczarują. Zdziwiłem się, bo moja karta graficzna została już zutylizowana. #oszukujo

Mirki, myślałem o zwróceniu się do rzecznika praw konsumenckich, bo zwyczajnie w świecie zutylizowali mi moją własność. Może ktoś miał podobną sytuację i jest w stanie coś poradzić?

#januszebiznesu #kartygraficzne #pcmasterrace #zakupy #afera #wykopefekt #komputronik #informatyka #pomocy #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
@Jimp: dziwna sprawa. Ja bym się zastanowił czy kasy nie wziąć, dołożyć i masz nową kartę. Tamta jednak trochę pośmigała. Ale ta utylizacja.... dziwne. Nie wiem do końca jak to wygląda ale może możesz się domagać nowej karty na zasadzie rękojmi. Ale za mocny w tym nie jestem. Może ktoś mądrzejszy się wypowie. Osobiście chyba bym robił dym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@emilius: Z jednej strony też o tym myślałem. Nawet mi to sugerowano wcześniej. Tylko trochę zdziwiłem, że można komuś o tak bez pytania zutylizować kartę. Cytując @Afrobiker w aferze którą podlinkowałem

"no to teraz wyobraź sobie że oddajesz do ASO samochód z uszkodzonym silnikiem a po kilku tygodniach dostajesz informacje że auto jest do odbioru. Jedziesz do ASO i dowiadujesz się że niestety samochodu nie udało się naprawić i został zezłomowany
  • Odpowiedz