Wpis z mikrobloga

Niedawno kupiłem rolki Rollerblade RB 80, widzę, że już pora na zmianę kółek i łożysk chyba też bo jedno już słabo kręci.

Jakie kółka 80mm/85A polecacie i łożyska? Czy łożyska są zawsze uniwersalne? Mogę do nowych kółek dać stare łożyska i wymienić tylko te gorsze?

Pytanie też o komfort, dość mocno mnie "piją" i wbijają się te końcówki języka, przez co górne zapięcie mam dość słabo zapięte. Da się coś z tym zrobić, żeby to takie sztywne nie było i nie wbijało się?

#rolki
bofort - Niedawno kupiłem rolki Rollerblade RB 80, widzę, że już pora na zmianę kółek...

źródło: comment_1653054442KixVnJSo52DSSpHrWccYSS.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bofort: tak, łożyska są standardowe. Ja tam kółka sobie kupiłem na Aliexpress z łożyskami i nie narzekam, (choć jak się kupi chłam za 30zł za komplet to się rozleci po tygodniu, ale jak się kupi trochę lepsze/droższe to jest gitówa)
  • Odpowiedz
Da się coś z tym zrobić, żeby to takie sztywne nie było i nie wbijało się?


@bofort: Zobacz sobie w instrukcji, bo niektóre linery można termoformować. Proces jest taki, że wkładasz linery do piekarnika na niewielką temperaturę aby zmiękły, po wyjęciu, wkładasz do skorupy, następnie zakładasz na nogi, i chwilę w tym chodzisz w domu a liner się dostosowuje bardziej do Twojej nogi. Tylko upewnij się, że ten liner z
  • Odpowiedz
@bofort: P.S. łożyska można przełożyć do nowych kółek (choć wyjmowanie niekiedy jest upierdliwe), można też przeczyścić te, które się źle kręcą. Czasem może się źle kręcić przez zbyt mocne lub zbyt słabe dokręcenie.

Jeśli masz łożyska nierozbieralne, to prawdopodobnie przy rozbieraniu/czyszczeniu zniszczysz sobie osłonkę od jednej strony - to nie jest duży problem, po prostu składając kółko, trzeba się upewnić, że strona bez osłonki pójdzie do wewnątrz kółka.
  • Odpowiedz
@bofort: spodziewam się, że termoformowanie nic nie da bo to obszywka cię uwiera.
Co do zapinania górnej klamry, wcale nie musisz jej mocno zapinać. Sporo rolkarzy nie lubi zapinać jej mocno, ja prawie różnicy nie dostrzegam i zdarza mi się jeździć w całkiem rozpiętych jak się zamotam.
  • Odpowiedz
@Vetinari: o może od tego zacznę.
@ReeceWithouterpoon: no w sumie to tak praktycznie jeżdżę, jedynie przy większej prędkości trochę mniej stabilnie jest. Jedyny problem jest taki, że o ile prawy liber jest ok to lewy jest jakiś skrzywiony fabrycznie i ten lewy róg ciśnie mnie w środek nogi niezależnie czy przypięty czy nie, i co 10min muszę go prostować
  • Odpowiedz