Wpis z mikrobloga

Kupiłem Baseus S-13. Właściwie mój pierwszy transmiter. Kilka lat temu może zastanowiłbym się nad Roidmi, tak go kiedyś polecali. Zdecydowałem się jednak na ten. Kupiłem, bo samochodowe radio ma jedynie wejście na płyty CD wspierające format MP3.

- Bluetooth 5.0
- Quick Charge 4
- SDC (co z tego że nie ma AptX skoro przez FM i tak dźwięk traci trochę na jakości)

Pokazuje napięcie baterii w samochodzie przy uruchamianiu. Po dłuższym przytrzymaniu przycisku słuchawki można ustawić częstotliwość kręcąc kółkiem.

Plusy:
- szybkie łączenie z telefonem
- zapamiętuje częstotliwość po ponownym uruchomieniu
- można podpiąć telefon by się ładował. Nie to jak stare ładowarki z 1 amperem.
- dobra jakość dźwięku (ale ..)

Minusy:
- angielski z niewyraźnym chińskim akcentem, gdy telefon łączy się z urządzeniem, i gdy go uruchamiamy.
- niebieski wyświetlacz, którego słabo widać przy pełnym świetle
- zawsze się uruchamia z maksymalną głośnością (poziom 30). Słychać że głośność jest podbita, i traci przez to dużo na jakości - basy są wtedy zbyt mocne, a midy i soprany są słabej jakości. Za każdym razem muszę ściszać - polecam poziom między 22 a 24. W ciągu dnia na pełnym słońcu trzeba głowę schylić by zobaczyć te cyferki na wyświetlaczu. Telefon raczej polecam ustawiać zawsze na 100% głośności, a pożądaną głośność dźwięku sterować radiem samochodowym.

Na częstotliwości, która domyślnie jest ustawiona, 87.50FM, nie słychać takiego szerokiego pasma dźwięku (słychać że ucina wysokie tony) jak wtedy gdy ustawimy na 108.00FM, i raczej to nie jest wina zakłóceń. Zakłóceń prawie nie usłyszy.
Jechałem autem kilkadziesiąt kilometrów koło Tarnowa po wschodniej stronie.

#baseus #transmiter #transmiterfm #gadzety #akcesoriasamochodwe #samochody #radio #bluetooth
rukh - Kupiłem Baseus S-13. Właściwie mój pierwszy transmiter. Kilka lat temu może za...

źródło: comment_16530499113DLZWpa0Eg7rKMTuShqjfA.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@rukh: fajnie, cieszę się twoim szczęściem, przy następnych zakupach miałbym prośbę, abyś zrezygnował z wołania ludzi z tagu #elektronika
Myślę że koledzy z tagu się ze mną zgodzą.
Dobrze zbiera przy dużej prędkości? Rozmówcy nie narzekają?
Mój działa nieźle, ale głośność w telefonie musi być mała 50-65%
  • Odpowiedz
@rukh: Im lepsza instalacja radiowa w samochodzie tym transmitery działają gorzej. Mi jakość z transmiterów nie odpowiada, co innego jak sobie sam przygotuje sygnał MPX za pomocą stereo-tool i nadam swoim nadajnikiem. Nie bez powodu w komercyjnych stacjach radiowych jest cała szafa procesorów emisyjnych Orbana czy inne wynalazki za górę hajsu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rukh: to wkońcu dobra jakość dźwięku, czy przy maksymalnej głośności traci na jakości? Jak coś, to ustawienie głośności na telefonie na 100 % tylko ją pogorszy. Ustaw na 80, I steruj radiem.
  • Odpowiedz
@dktr: ja tam nie jestem audiofilem, audio mnie satysfakcjonuje. Mic #!$%@? zbiera i ludzie narzekają że trzeszczę jak mówię. Pewnie przez umiejscowienie, ale kabla zabrakło i byłem zbyt leniwy żeby dosztukować i dać bliżej ryja. :-)
  • Odpowiedz
@TrocheSmieszne: Zdawało mi się, że puszczając muzykę z laptopa na 100% głośności na głośniki, czy telefon na 100% głośności po Bluetooth, wysyłamy dźwięk z pełnym zakresem 48 kHz, tracąc najmniej jakości.

A głośnością powinno się sterować urządzeniem końcowym.
  • Odpowiedz
@bbr555: Głośność z telefonu na 50-65%? To nie 100% głośności z urządzeń, jak komentarz wyżej napisałem?
Ja ustawiam tak, że
telefon na 100%
a urządzenie na 22/30
  • Odpowiedz
@rukh: 100% nigdy. W jednym aucie mam parrota, był drogi w #!$%@? jak na tak prostackie urządzenie, ale jeden klik poniżej maksymalnej głośności i wszystko brzmi normalnie. W drugim mam jakieś gówno z allegro za 20zł i tam żeby w głośnikach w aucie brzmiało normalnie, to tak połowa-2/3. Zaznaczam że jestem starym piratem rozmowy, lokalne mp3 i flac'i żadnych streamów.
  • Odpowiedz
@bbr555: Z mp3 miałem wiele do czynienia. Jakości VBR są u mnie nie do zaakceptowania. Choćby porównując VBR3 do 192 kbps CBR. Już po analizie dźwięku na wykresie Spektogramu widać, w jakich wypadkach VBR przechodzi w gorszy bitrate, i widać wtedy dziury lub mniejszą "rozdzielczość" dźwięku, jak i ucinanie wyższych częstotliwości.
AAC i OGG są lepsze w zapisie dźwięku przy tej samej wielkości plików. Za to pliki FLAC są za duże.
  • Odpowiedz
@bbr555: Mam jedno radio z wbudowanym Bluetooth. I mój telefon na 100% głośności jest głośniejszy od zwykłego radia FM. Przy 80% około jest tak samo głośny.

Więc to telefon posiada taki jakby wbudowany wzmacniacz, gdzie te 80% głośności są tak na prawdę tymi 100% audio, a wszystko powyżej to już ponad 100% i powinny pojawiać się zniekształcenia. W teorii.
  • Odpowiedz