Wpis z mikrobloga

Prowadzisz w Ukrainie firmę, idzie Ci nieźle, kupujesz sobie lepszy samochód.

Przychodzi wojna - zostawiasz cały swój majątek w Równem, bowiem jest tam spokojnie jak u Pana Boga za piecem. Wojnę widzicie w telewizji. Jedziesz do Polski bowiem tam na łatce "biednego" Ukraińca możesz się jeszcze wzbogacić.

Uciekasz do Polski i doisz sąsiada, bo jest okazja tylko głupi by nie skorzystał #pdk

Tablice rejestracyjne BK – obwód rówieński

No ale nie można opisać tej sytuacji, bo lewacki manipulator @rzep cię zablokuje i zwyzywa od onuc xD

#polska #neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazlewactwa #lewackalogika #ukraina
brusilow12 - Prowadzisz w Ukrainie firmę, idzie Ci nieźle, kupujesz sobie lepszy samo...

źródło: comment_1652988835nGLDamNA0sHhGOlYEpNWTD.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@brusilow12: nie wiem, może jakieś zaświadczenie o zarobkach, majątku powinni pokazywać, aby otrzymać socjal/ żywność? ale w czasie wojny gdzie takie coś mają załatwiać? w sumie to i tak mikroskopijna garstka, Ukraina jest BIEDNA
  • Odpowiedz
@xiv7: Ukraina nie jest tak biednym państwem jak się ludziom wydaje, to stereotyp sprzed 20 lat. Poza tym tam rządzi oligarchia, skoro kilku ludzi zbudowało miliardowe fortuny i sterowało całym państwem, to teraz mogliby sypnąć tymi pieniędzmi dla swoich rodaków, prawda? Chyba nie myślisz, że oligarchowie powiązani z Zełeńskim cokolwiek dali. Uciekli z Ukrainy przed wojną a cały majątek od zawsze trzymali poza Ukrainą.
  • Odpowiedz
@brusilow12: z tego co widzę, to 1% jest ultra bogata, a 99% jest biedna (w końcu jeżdżą do pracy do Polski) ale żeby się POKAZAĆ wydają wszystko na ajfona i mercedesa i żrą gówno bo ich potem na nic nie stać
  • Odpowiedz
@niochland: No ale bogaci też chcą socjal, w tym sęk. Błędem było branie ich jak leci, a powinniśmy różnicować, tych z Donbasu brać jak leci, nad centrum kraju się zastanowić , a mieszkańców Lwowa czy Łucka wysłać do siebie, bo będą tam mieli lepiej niż w Rzeszowie
  • Odpowiedz
@haosek: No proste, że ludzie w Równem nie widzieli wojny ale nie stanowi to problemu brać im socjal z polskiego budżetu na który płacę podatki, więc mam prawo wyrazić swoje zdanie i żadne twoje gifty tego nie zmienią ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@brusilow12: Na prawdę na podstawie zdjęcie z dwoma lepszymi samochodami, wyciągasz wniosek, że tłumy bogaczy zostawiło biznesy, dobytek na Ukrainie, tylko po to, aby pomieszkać za darmo w Polsce i zjeść darmowy obiad w Caritasie? xD I na prawdę uważasz, że to, że w tamtych okolicach nie ma walk to znaczy, że oni żyją tam, jak pączki, nie odczuwają skutków wojny i nie muszą martwić się o rodziny?

A nawet,
  • Odpowiedz
@haosek: Opieram to na obserwacji otaczającego świata. Byłem w Kazimierzu Dolnym w weekend, kiedyś miasteczko zalewała Warszawa dziś w restauracjach czy na rynku przeważają ukraińcy często w wieku poborowym bawiący się dobrze, gdzie nie spojrzeć nie widać tych biednych uchodźców wojennych lecz raczej ludzi dobrze ustawionych. Widać, że #zahajspolakowbaluj ma się dobrze
  • Odpowiedz
@haosek: Nie chcę by moje podatki przejadały ukraińskie tłumy spod Lwowa, Łucka czy Iwano-Frankiwska bowiem to zwykli uchodźcy ekonomiczni, a obdzielanie kolejnych tysięcy socjalem będzie pogarszać sytuację budżetu Polski, jak tego nie ogarniasz to szkoda mojej klawiatury bowiem na nią też musze zarobić sam, a nie dostaję za free. Może ty korzystasz z socjalnych dobrodziejstw pisu więc możesz wypisywać kocopoły.

oni żyją tam, jak pączki, nie odczuwają skutków wojny i
  • Odpowiedz