Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie postawić albo kupić mały serwer multimediów / torrent box. Media chciałbym odtwarzać na telewizorze Samsung. Mam dysk zewnętrzny Seagate One Touch 4 TB, chciałbym go wykorzystać w tym celu. Budżet to 1000 zł. Potrzebuję tak naprawdę tylko mieć możliwość ciągnięcia torrentów, przechowywania i odtwarzania filmów i zdjęć. 2 porty USB, wyjście HDMI i chyba więcej mi nie potrzeba. Nie potrzeba mi wielu kieszeni na dyski wewnętrzne (2 max). Fajnie jakby całość była jak najmniejsza żeby trzymać to w szafce pod TV. Czego szukać, gdzie zacząć? Widzę następujące opcje:

1. Najtańsza opcja - #raspberrypi - czy 3B będzie to w stanie udźwignąć? Z tego co widzę to do takich zastosowań ludzie polecają wersję 4
2. Qnap / Synology - jaki model byłby tu adekwatny?
3. Jakiś inny serwer, pomysł?

#torrent #torrentbox #nas #pcmasterrace
  • 23
@Szczaf: ok nie interesowalem sie ale ponoc cos sie podzialo z tymi cenami (moj blad mam wersje 4 GB)
Kupiona 2 lata temu
Adapter microUSB na USB-C oficjalny do Raspberry 1 × 3,49 zł
Sandisk Ultra microSDHC 16GB A1 odczyt do 98MB/s 1 × 26,23 zł
Zestaw Raspberry Pi4B 4GB z AKTYWNYM CHŁODZENIEM 1 × 349,99 zł
Razem z darmową dostawą 379,71 zł
@obieq: braki w dostawach chipów temu winne, teraz cena za ten zestaw to ponad 750 zł, odsprzedaż na allegro, nie ma ich dostępnych w oficjalnej dystrybucji np. od Botland i najwcześniej mają być w przyszłym roku zdaje się więc sam widzisz ()
@Szczaf:

Intel Core E5700 + 4 GB Ram + płyta P36 / P41 + zasilacz 100 W + dysk na system - kupisz za 200 zł z pocałowaniem ręki. Skręcony procek, dla zmniejszonego prądu i ciągnie 30 W w maksie cały zestaw. Starczy Ci na torrenty, open media vault, home assistanta, serwer plex, jellyfin czy co tam będziesz chciał i będzie cicho i chłodno i z zapasem mocy.

Druga opcja -