Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo MAG kontynuuje wznawianie dzieł Neala Stephensona w jednolitej szacie graficznej. 1004 stronicowy "Cryptonomicon" ukaże się 15 lipca 2022 roku. Wydanie w twardej oprawie z obwolutą. Poniżej okładki, czarna to obwoluta, biała to twarda oprawa, i krótko o treści

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja Waterhouse'a i Jednostki 2702 dowodzonej przez żołnierza piechoty morskiej Bobby'ego Shaftoe: utrzymać Niemców w niewiedzy, że aliancki wywiad złamał legendarną Enigmę, to rodzaj gry, kryptograficznej partii szachów między Waterhouse'em a jego niemieckim odpowiednikiem, tłumaczonej na język akcji wojskowych przez dzielnego Shaftoe i jego żołnierzy.


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #mag #nealstephenson #stephenson #cryptonomicon
Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo MAG kontynuuje wznawiani...

źródło: comment_1652877089VepKKwzlpiWU1yjQmoIJXl.jpg

Pobierz
  • 7
@Przytulnie: Po przeczytaniu zamieci byłem totalnie zachwycony Stephensonem
Po przeczytaniu Cryptonomicon nie wziąłem żadnej jego książki więcej do ręki.

Jest kilka fantastycznie napisanych scen ale całość jest taka... Może za wiele się wcześniej naczytałem historii II WW i za wiele kryptografii miałem na studiach, ale ilość głupot które tam poszły nie pozwoliła mi skupić się na fabule. Tam gdzie w Zamieci nawet nie mrugnąłem tu zwyczajnie nie przeszło.
@KubaGuziq: DODO?
Ja się zbieram do przeproszenia z autorem więc chętnie coś wezmę. Śnieżyca dla mnie była takim wzorcowym cyberpunkiem prawie jak Neutomancer więc wiedziałem co jest fantasy a co brać na serio. Jednocześnie to samo zupełnie nie poszło na crypto bo nawet fajnie pomysły szły w mojej głowie do kosza jako nierealistyczne w settingu II WW. Więc to mogła być kwestia nastawienia.
Ale nie siadło mi strasznie i jak bym