Wpis z mikrobloga

Mam pytanie potrzebuje czymś docieplic balkony w domu - stare budownictwo na balkonie tylko i wyłącznie na ten moment beton niestety mam nie zawiele miejsca 6/ 7cm od betonu do ramy okna, czym najlepiej było by to ogarnąć? Myślałem o xps i cienka wylewka na to i na pewnie jakieś płytki lub coś. Ktoś ma pomysł jak to lepiej zrobić ?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo
Pobierz beginpl - Mam pytanie potrzebuje czymś docieplic balkony w domu - stare budownictwo n...
źródło: comment_1652861503mARUlTApfJBW4GK1s76GWe.jpg
  • 18
@beginpl: Twardy styropian 3cm grubości od ocieplania willi robiłem u siebie a i tak mi dołożyli do tego 4 cm przy ocieplaniu ze spółdzielni więc spytaj u siebie jaką grubość wymagają styropianu o klasie palności F.
Tu Ci każdy dobrze doradzi ale nie wiadomo jaka spółdzielnia ma u Ciebie fanaberie.¯\_(ツ)_/¯
Zadzwoń do technicznego najlepiej.
@FulTun: troche chyba sie pogubiłem jak dać po kolei warstwy. Aktualnie jest beton na to: styropian, wylewka, folia w płynie i na to płytki tak? Czy coś pomieszałem?
@beginpl: Zamieść beton z resztek i brudu, zagruntować, uzupełnić ubytki klejem, nanieść folię w płynie, wylewka, styropian, płytki, drink i okrzyk przez balkon Wyj3bane po całości Biedaki.!
@beginpl: W zasadzie to całą piankę co masz pod oknem jak ktoś doradził wcześniej.
Ja kupowałem od nich pod okna i pod drzwi wejściowe - https://allegro.pl/oferta/poszerzenie-balkonowe-podwalina-purenit-xps-60-600-9027329915
Tylko jak wydłubiesz pianke to miarką sprawdź jaką masz szerokość ramy by Ci za bardzo nie wystawało (pewnie nawet lepiej bedzie jak bedzie mniej niż więcej - możesz dopytać sprzedawcy). Zadzwoń też do nich bezpośrednio to dadzą lepszą cene niż na allegro.
Ja popełniłem błąd
@beginpl : aaaa czekaj, Tobie nie chodzi o wymianę pianki pod samym oknem? Bo sie skupiłem za bardzo na zdjęciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To w kwestii ocieplenia/izolowania samego balkonu to radzę czytać kolegów wyżej :)