Wpis z mikrobloga

Miraski, montuję ojcu napęd do bramy dwuskrzydłowej i mam pytanie natury elektrycznej.
Czy mogę podpiąć do kostki kabel 4x1 i 4x2 a na drugim końcu 4x1?
Od siłowników idą kable 4x1mm. Te kable wkładam do puszki i wpinam kostkę, mam kabel długi 3x2mm i 1x1mm (wpinam odpowiednio kable w kostkę a zielono-żółty łączę kostką z kablem 1x1mm) kabel ten idzie do drugiej puszki z której wychodzi już kablem 4x1mm do centrali.
Czy mogę to tak zrobić?


Mogę to tak podłączyć, czy lepiej i bezpieczniej będzie jak pojadę do sklepu i kupię kable 4x1mm + peszel i zrobię to wszystko na nowych kablach bez kombinowania?

#elektryka #elektrykapradnietyka #diy #bramy
Napęd do bramy to FAAC Genius G-bat 300
borysszyc - Miraski, montuję ojcu napęd do bramy dwuskrzydłowej i mam pytanie natury ...

źródło: comment_1652815954QDCQAN8mYS43KkYT4QrI3b.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@borysszyc: Z treści posta nic nie zrozumiałem ale do każdego siłownika trzeba co najmniej 4 żyły (lub nawet 5) bezpośrednio z centrali, oprócz tego warto wziąć pod uwagę montaż fotokomórek, do których też należy przewidzieć po 4 oddzielne żyły bezpośrednio z centrali. Generalnie wariantów i kombinacji jest sporo, trzeba dobrze przestudiować instrukcję.
@borysszyc Do gbat musisz mieć solidną bramę, te siłowniki nie mają krańcówek, wyłączają na przeciążeniówkę i wymagają odbojników z obu stron. Sama przeciążeniówka też średnio działa. Powiedzmy na 3 zakresie siłownik nie dopchnie skrzydła do końca, żeby na 4 przegiąć bramę. Przyjdzie zima to na 4 znowu nie domknie do końca. Założyłem je raz i więcej nie chce