Wpis z mikrobloga

Kierowniku, dlaczego te interwały 30 minutowe nie mają zastosowania dla wysyłania czy wręcz wcale mimo że domyślnie są włączone. To jest relikt tylko dla kont POP3? Bo Exchange i IMAP z zasady działają natychmiast więc ten interwał nie ma zastosowania?

Chce odłożyć faktyczne wysyłanie wiadomości, wiem że da się przez regułę ale wtedy nie mógłbym chyba wysłać tak "od razu" w sytuacji gdy jest taka potrzeba. Choć przetestuje czy może wtedy wymuszenie wyślij/odbierz zadziała. Ale wolałbym właśnie takie interwały, da się to wymusić?

#email #exchange #outlook #office #office365 #microsoft i widzę nawet tag #korposwiat :D
Pobierz Saeglopur - Kierowniku, dlaczego te interwały 30 minutowe nie mają zastosowania dla w...
źródło: comment_1652712771kNsEBdWifrdoGMX5G7ykqc.jpg
  • 7
@twoi_oyciec: @cecyl: Widzę że rozwiązanie to permanentny stan Offline ale włączone "Zaplanuj automatyczne wysyłanie/odbieranie co 30 min"

ręczne wymuszenie wyślij/odbierz powinno powodować natychmiastowa wysyłkę/odbiór mimo interwałów


@twoi_oyciec: Zaraz testuje, powinno tak to działać :>

w owa jest przycisk do planowania obok "wyślij", w desktopie pewnie też coś takiego masz ( ew. zaktualizuj outlooka)


@cecyl: Jest dużo głębiej do wyklikania, mam aktualny zawsze Oulook, te rzeczy akurat chyba są
ręczne wymuszenie wyślij/odbierz powinno powodować natychmiastowa wysyłkę/odbiór mimo interwałów


@twoi_oyciec: Hmmm co ciekawe jednak nie, wiadomość siedzi w skrzynce nadawczej i nie jest wysyłana od razu gdy ma tak zadany interwał/termin
@Vojak: No ale tam chodzi o to że trzeba by za każdym razem taką regułe ustawiać, z resztą tam nie ma opóźnienia ale żeby wysłało o konkretnej porze.

A mi chodzi konkretnie o opóźnienie w stylu wysyłam maila ale nie chce żeby wyszedł natychmiast tylko żeby był jeszcze jakiś czas na jego poprawienie, dodanie czegoś. Bo często jest tak że np wystawiam fakture czy mam coś dołączyć, a po paru chwilach