Wpis z mikrobloga

Latał ktoś LOTem z #rower ?

Jak to wygląda od strony bagażu? Słaliście jako bagaż specjalny? Jako zwykły bagaż rejestrowany się nie zmieści raczej. Według cennika LOT 250zł w jedną stronę za transport roweru, ALE za przekroczenie wagi i wymiarów każą płacić jakieś absurdalne kwoty: 360zł za przekroczenie wymiarów i 520zł za przekroczenie wagi xD Cennik nadbagażu [tutaj]( https://www.lot.com/pl/pl/podrozuj/bagaz/nadbagaz).

Braliście specjalne walizki rowerowe? Przykładowo takie jak w airbike: http://wypozyczalniarowerow.waw.pl/walizki-do-transportu-rowerow
  • 17
  • Odpowiedz
@grzegorz_8: ja zawsze pakuje w torbę sciccon aerocomfort i spokojnie mieści się w limicie bagażu specjalnego. od razu ci mówię, że lot ma #!$%@? system rezerwacji tych bagażów specjalnych - musisz najpierw kupić bilet, zadzwonić na infolinię, oni spradzą czy jest miejsce i dopiero wtedy na infolinii możesz dokupić bagaż specjalny.

sprawdź czy lufa nie leci tam gdzie checsz - u nich możesz po prostu zamienić bagaż nadawany na specjalny
  • Odpowiedz
@Memphi: xD

@Im_from_alaska: O, faktycznie lekka ta torba, 10,5kg, więc razem z rowerem i pierdołami zmieści się w limicie 23kg. Szkoda że taka droga :D Nie wiem czy chcę wywalać prawie 4 koła na torbę... raczej nie będzie jak wypożyczyć. Do przemyślenia.

A ile kosztował Cię przewóz w LOT? Standardowa stawka 250kg czy kasowali jeszcze za coś?
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Właśnie patrzę po wypożyczalniach w Warszawie i są tylko te wielkie kobyły co ważą po 17kg, więc przekroczę limit wagowy. Zadzwonię jutro na infolinię LOT.

@Enos: Przejrzałem i nie widziałem tam żadnej torby do samolotu, niestety.
  • Odpowiedz
@janek_: Dzięki :) Ten sam link wrzuciłem w pierwszym poście :)
Interesuje mnie przede wszystkim jak LOT patrzy w tym przypadku na przekroczenie limitu wagi 23kg przez walizka (17kg?) + rower (~10kg).
  • Odpowiedz
@janek_: Tak, ale nie jest to dla mnie jednoznaczne. Jest wspomniane, że przewóz roweru kosztuje 250zł. Jest też napisane, że limit to 45kg. Z drugiej strony w filmiku załączonym na stronie, jest informacja, że przekroczenie limitu wagi będzie rozliczane jak zwykły nadbagaż. Z kolei za nadbagaż powyżej 23kg płaci się dodatkowo 560zł :)
Wolę dopytać. Zadałem również pytanie na messangerze LOTu, ale ostrzegają, że czas odpowiedzi jest wydłużony :)
  • Odpowiedz
@grzegorz_8: jak kupujesz przewoz roweru, twoj limit to 45 kg i kropka. bedziesz mial 46, to musisz kupic oddzielna usluge przewozu cargo niepowiazana z twoim biletem.

za moich czasow tam, czyli jeszcze kilka lat temu, mozna bylo zamienic sztuke bagazu z biletu na sprzet sportowy bezplatnie pod warunkiem zmieszczenia sie w 23 kg, teraz niby tez ale rower jest wylaczony - lol, zdziercy
  • Odpowiedz
@grzegorz_8: tylko zadzwon tam lepiej najszybciej jak mozesz, bo przestrzeni na taki bagaz na krotkich rejsach bywa naprawde niewiele.

a z tym 'placeniem jak za zwykly nadbagaz' chodzi o sytuacje kiedy przychodzisz z kartonem do checkinu z mysla zabrania go jako twoj jedyny bagaz i okazuje sie ze jest za duzy czy cos. wtedy nikt uslugi przewozu sprzetu sportowego nie sprzeda, bo ona jest dostepna do 24h czasu przed odlotem.
  • Odpowiedz