Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#orange #orangeflex #esim #nextdns #dns
Od wczoraj mam problem z połączeniem się z NextDNS przez sieć Orange. Nie łączy się nawet z DNS Google.
Działa jedynie domyślny Orange DNS

Może ktoś ma taki sam problem i go jakoś rozwiązał?

Telefon S22
esim w Orange Flex
  • 11
@Czlowiek_Ludzki: spróbowałem jeszcze inaczej, chociaż nie wiem czy to na pewno dobry sposób :D

włączyłem udostępnianie sieci w telefonie i połączyłem się z tą siecią wifi w laptopie, w którym mam przypisany nextdns do karty sieciowej, dla całego komputera
i tutaj internet działa prawidłowo, na nextdns komputer również jest oznaczony, że korzysta z nextdns

na telefonie mam cały czas ustawiony nextdns i dalej nie działa
Ghost94 - @Czlowiek_Ludzki: spróbowałem jeszcze inaczej, chociaż nie wiem czy to na p...

źródło: comment_1652633956wQKl5Zrxra4Tt5zSyIYX9A.jpg

Pobierz
@Czlowiek_Ludzki: do piątku korzystałem z orange free na kartę i było wszystko w porządku, w piątek zmieniłem na esim w flex, a od soboty zauważyłem że przestało mi działać XD
więc Orange na pewno nie blokuje, chyba że to jest jakoś powiązane z samym esim
@Czlowiek_Ludzki: z telefonu nie jestem w stanie ani puścić pinga ani tracera ponieważ w ogóle mi się nie łączy z siecią

natomiast sprawdziłem innych dostawców DNS over TLS i tak:
- google nie działa
- adguard działa
- quad9 działa
- cloudflare nie działa

Teraz kompletnie nie rozumiem z czym może być problem więc zgłoszę jutro do Orange
@Ghost94: odpowiedziało Ci Orange? Znalazłem rozwiązanie tego problemu. Wystarczy zainstalować oficjalną aplikację Nextdns, która dodaje profil VPN.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jrry: Orange mi odpisało że oni nic nie blokują i że to na pewno moja wina bo coś źle skonfigurowałem, poradzili żeby spróbować zmienić konfigurację sieci w telefonie z ipv6 na ipv4

Z aplikacją NextDNS próbowałem i prawda, lepiej działało ale jakoś nie jestem przekonany do tego żeby dla samej zmiany DNS instalować osobną aplikację

Na forum NextDNS znalazłem informację że problem jest znany i pojawia się u innych użytkowników
Od
@Ghost94: też dokopałem się, że ten problem występuje też za granicą. To na pewno wina Orange, bo blokują prywatne dnsy i bez ich interwencji raczej tego nie przeskoczymy. Różnica pomiędzy używaniem apki a ustawieniem prywatnego DNS jest taka, że apka używa DNS over HTTPS, a prywatny DNS to DNS over TLS.