Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: deklaruje dość szybką wysyłkę więc pewnie z magazynu w EU.

Problem widzę jedynie z ewentualnym odesłaniem towaru, bo pewnie trza słać do Chin ;)

Shanwei Chengqu Huang Wensen Cargo Transportation Center

No. 4, Zhongjiu Alley, Sanheshuibei Village, Hongcao Town, Chen

516600 Shanwei,Guangdong

Swoją drogą to lekka patologia, bo trzeba to sprawdzić specjalnie przed zakupem. Nie powinno tak byc. Sprzedaż w PL to i odsylka do PL. Jakbym chciał kupić od
@PanHagrid: Zanim zaczniesz pisać głupoty to proszę zweryfikuj, wiedzę nie czerpie się tylko z naglowkow. Powyżej 150€ nie jest naliczany VAT. Zweryfikuj sobie informacje, jak nie wierzysz to dodaj sobie do koszyka i spróbuj dojść do ostatniego kroku zamawiania i weryfikuje cenę
Powyżej 150€ nie jest naliczany VAT. Zweryfikuj sobie informacje, jak nie wierzysz to dodaj sobie do koszyka i spróbuj dojść do ostatniego kroku zamawiania i weryfikuje cenę


@Andczej: właśnie to zrobiłem

dla przykładu
https://www.aliexpress.com/item/32827843952.html
dostawa do Afganistanu/USA/UK/inny kraj spoza Unii 1362,56 zł produkt
dostawa do Polski 1 793,38 zł produkt
dostawa do Niemiec 1710,29 zł produkt

tak w koszyku na końcu wyświetla tę ceny
PanHagrid - > Powyżej 150€ nie jest naliczany VAT. Zweryfikuj sobie informacje, jak n...

źródło: comment_1652526545Z1rTeMJJaf4EE1brwNirB2.jpg

Pobierz
@Andczej: no ale to przecież nic nie zmienia. Cena ze sklepu została pomniejszona o VAT który musisz i tak zapłacić do PL skarbówki więc summa summarum cena tego projektora z allegro i alie wyjdzie mniej więcej taka sama. A autor dziwił się, czemu na alie cena jest wyższa niż na allegro. Nie jest wcale wyższa, po prostu na allegro cena nie uwzględnia VAT, a na alie w sklepie pokazuje z uwzględnieniem
@nowiutki: Czy ja odniosłem się tego o czym napisałeś czy TYLKO do tego że twierdzisz że zawsze podatek jest pobierany automatycznie na Ali?

gdzie vat jest już wliczony


doliczają VAT do wszystkiego
@Andczej: ok myliłem się w tej kwestii i dziękuję za uświadomienie, ale jak już napisałem - to nic nie zmienia. VAT był, jest i będzie.

A właściwie to też nie myliłem się, aż tak bardzo - bo w sklepie prezentowana cena uwzględnia VAT