Wpis z mikrobloga

Odnośnie jeszcze sprawy Luny.... od razu zaznaczę, że o Lunie pierwszy raz w zasadzie słyszałem 2-3 dni temu. Natomiast wczoraj sobie nieco bardziej temat zgłębiłem, bo jest arcy ciekawy.

W necie ludzie linkują do dość ciekawej konwersacji ośmiu osobistości z polskiej sfery crypto (w roli głównej Rafał Zaorski), gdzie podważany w dyskusji był ekosystem Luny i jego podstawy działania. (wysłuchałem może 20 minut)

https://www.youtube.com/watch?v=ZVBx4YL5Rs4&t=6333s&ab_channel=MikeSatoshi (od 1:45:40)

Fajnym ćwieczeniem jest sprawdzenie tego, co podczas i po wysłuchaniu części takiego materiału, myślałbyś o takim ekosystemie.

Kiedyś świat crypto był dużo prostszy. Kiedyś jeżeli coin miał złą dystrybucję, zbyt dużą inflację, to był po prostu z miejsca uznawany za scam. Mam wrażenie, że cała społeczność crypto, chąc szybkiej kasy, powoli lecz stabilnie obniżała wymagania względem kolejnych projektów. Dzisiaj już nikogo nie szokuje pozycja Tethera (USDT) w Coinmarketcap na pozycji #3, który jest zbudowany tylko i wyłącznie na zaufaniu.

#kryptowaluty #luna #gielda
noisy - Odnośnie jeszcze sprawy Luny.... od razu zaznaczę, że o Lunie pierwszy raz w ...
  • 1
  • Odpowiedz