Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć Miraski, czy wiecie jaki pakiet badań wykonać na ogólna ocenę stanu zdrowia? Może ktoś z was robił i jest w stanie coś polecić? Zależy mi, aby były tam badania na każdą część ciała. Pomocy, bo kompletnie nie ogarniam tych tematów () najlepiej w Warszawie
#warszawa #pytanie #zdrowie
  • 7
  • Odpowiedz
@mirabelka_M: masz jakieś pakiety medyczne? Większość firm ma coś w stylu "zdrowy mężczyzna/kobieta po 30/40" albo coś w ten deseń. Samemu szukanie chorób może się dziwnie skończyć.
  • Odpowiedz
@mirabelka_M ja robię morfologie i jakies potasy, magnexy, wit d, wapn, wątrobowe, tarczycowe, lipidogram, ogólne badanie moczu, usg cyckow, usg jamy brzusznej, ginekologiczne (usg, cytologia) i co jakis czas robię ekg i echo serca.

Teraz się zabieram jeszcze za hormony, akurat dostalam skierowanie do endo ale i tak planowalam jakos dostac pakiet hormonów.

Z tym, że ja nerwicowiec hipochondryk chyba trochę i jak sobie raz na rok-dwa strzelę taki pakiet to mi
  • Odpowiedz
@iEarth: to nie jest taka prosta sprawa - piersi kobiety podlegają wielu zmianom w cyklu życia, cezurą mammografii powinna być raczej ciąża a nie wiek (znaczy wiek też, ale wtedy przyjmuje się znacznie wyższą granicę) - piersi przed ciążą mają dużo tkanki gruczołowej - mammograf słabo sobie z nią radzi, często gruczołowe naczynia w mammografii mogą dać mylny obraz przypominający guza albo zmianę nowotworową, USG dobrze radzi sobie z silnie gruczołowymi
  • Odpowiedz