Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ma ktoś do polecenia stację dokującą dla laptopa z #linux? Mam Della D3100 ale żadne sterowniki do niej nie ogarniają #ubuntu 21.04 na Lenovo. Szukam takiej by komunikowała się i ładowała jednocześnie po USB-C z komputerem, miała choć jedno hdmi i ew wejście na rj45. Coś ktoś?
  • 6
  • Odpowiedz
@szystah92: nie jest to taka full wypas stacja a zwykły hub, ale osobiście używam czegoś takiego. Działa z T480 i Dell Latitude jakimś nowszym. Są wersje z hdmi, nawet z 2 portami. Jest ethernet, ładowanie, video, usb 2.0.
  • Odpowiedz
@szystah92: są wersje z hdmi, poklikać sobie musisz na amazonie. Ja wziąłem z displayportem, bo mam monitor 4k, i po hdmi bym miał tylko 4k@30 zamiast 4k@60. Chociaż jak masz laptopa z displayport 1.4 to może być inaczej. Nie znam się dokładnie. Ale jeżeli masz monitory z niższą rozdzielczością to hdmi powinno być spoko.
  • Odpowiedz
tylko hdmi to konieczność, ale trop dobry i najważniejsze by działa z tą wersją ubuntu. Dzięki!


@szystah92: masz della ze stacją lenovo? Może tu jest problem? Mi HP też nie ogarnia takich połączeń. Sprawdzałeś pod innym systemem niż linux?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: odwrotnie mam Lenovo ze stacją Della. I też się doczytałem, że z innymi markami może nie działać właściwie. Choć na win działa w tym przypadku dobrze, także kwestia systemu
  • Odpowiedz
odwrotnie mam Lenovo ze stacją Della. I też się doczytałem, że z innymi markami może nie działać właściwie. Choć na win działa w tym przypadku dobrze, także kwestia systemu


@szystah92: a na win instalowałes jakieś drivery?

I mogę ci napisać, że mi stacje lenovo dobrze działają z thinkpadem. Kupiłem dosyć tanio 40A9.

Edit, chociaż tak teraz patrzę, że on ma DisplayPort a nie HDMI więc potrzebowałbyś jakieś prostej przejściówki.
  • Odpowiedz