Wpis z mikrobloga

#ptaki #ornitologia #kwiczol

Cześć, mam pytanie.
W tym roku na mojej ulicy zagnieździło się dużo ptaków, których nie potrafię zidentyfikować. Wyglądają jak kwiczoł, ale chyba nie mają centek na piersi i mają czarne paski przy oczach sięgające ucha. Ich śpiew jest zupełnie inny niż u kwiczoła (przynajmniej niż to co znalazłem w internecie). Ptaki te wydają melodyjny dźwięk przypominający piszczącą zabawkę dla psów. Czasem podobieństwo bywa uderzające. Wyśpiewują długie wielozwrotkowe melodie, a czasem są to bardzo długie szybkie pokrzyki. Ptaki te często śpiewają w locie, przelatując przez cała długość ulicy. Jest to przyjemny dla ucha śpiew, w przeciwieństwie do wrzasków kwiczoła.
Kwiczoł posiada jakieś podgatunki?
orkako - #ptaki #ornitologia #kwiczol 

Cześć, mam pytanie.
W tym roku na mojej ul...

źródło: comment_16522853757fApgXYyjPccCrcSXtCk1m.jpg

Pobierz
  • 7
@Bezimienna_003: No nie, rozpoznałbym szpaka. Może to jakaś regionalna odmiana kwiczoła. Zauważyłem też, że jego ogon nie jest szary jak tułów, lecz powoli ciemnieje w stronę czerni, chociaż nie staje się w pełni czarny.
@orkako: Bez zdjęcia trudno cokolwiek powiedzieć. Możesz zapytać jeszcze na grupie Identyfikacja Ptaków na fb, może coś wywnioskują z opisu. Kwiczoł nie tworzy podgatunków, może to któryś z pozostałych drozdów?