Wpis z mikrobloga

Siemanko jestem nowy w temacie #nootropy i mam pare pytań. Co byście mi polecali na początek? Które nootropy są dostępne w polsce bez recepty? Czy opłaca się przyjmować noopept lub modafinil? ( słyszałem że są całkiem niezłe) i czy mogą wystąpić jakieś poważne skutki uboczne po przyjęciu któregoś z powyższych?
  • 27
@CiasnyBen: spoko. Tam masz 35 mg w jednej kapsułce. Możesz brać jedną albo dwie kapsułki dziennie. Jeśli weźmiesz trzy, to też nic się nie stanie, ale generalnie dawka dzienna to tak do 60 mg. Masz tam jeszcze inne rzeczy w kapsułce. Wszystkie przydatne. Najważniejsza tam jest Alpha-GPC. Jest 100 mg w kapsułce. Oficjalne dzienne dawkowanie to, o ile mnie pamięć nie myli, do 600 mg. Ale nie szkodzi. Dokup sobie ALCAR
@Koobik: dziękuję za linki ale prawdopodobnie to jest skutkiem błędów interpretacyjnych
Generalnie racetamy są bardzo dobrze przyswajalne. Nawet te rozpuszczalne w tłuszczach, brane na pusty żołądek. Wtedy wchłaniają się dobrze z jelita cienkiego. Noopept ma krótki half -life. Kilkanaście minut. Ale łatwo przekracza barierę krew- mózg i pozostaje dużo dłużej w mózgu.
Prawdopodobnie gdzieś tutaj leży nieporozumienie.
Noopept oralnie jest b. dobrze wchłaniany. Gdyby było inaczej, były by liczne doniesienia o