Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z #grzejnik. W mieszkaniu stary żeliwny przeciekał na żeberku, więc panowie z administracji podjęli próbę naprawy, ale ni #!$%@? nie dało się go rozkręcić, więc polecili kupić nowy i wymienić.
Stary grzejnik był nietypowy, ponieważ miał 400mm szerokości i boczny rozstaw przyłączy 900mm.
I tutaj problem - byłem w castoramie i gość mi powiedział, że nie ma grzejników z takim rozstawem. Ok, patrzę na internecie i też ni #!$%@? nie idzie znaleźć.

I teraz kurła nie wiem co robić, bo takiego nie mogę znaleźć. Da radę jakoś zmodyfikować ten rozstaw bez jakiegoś mocnego druciarstwa? Czy też może jakiś inny pomysł z grzejnikiem?

Jakby to pomogło, to załączam zdjęcie przyłączy.
#remontujzwykopem
polzwed - Mirki mam problem z #grzejnik. W mieszkaniu stary żeliwny przeciekał na żeb...

źródło: comment_16522607156dCYcTCyOxM3NIbwG7CbEZ.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@polzwed: najtaniej i najszybciej będzie zamówić grzejnika Panelowy 900x400 on ma rozstaw 850mm przy podłączeniu użyć kilku kolan i niebędzie problemu. Jak chcesz estetycznnie to nowy grzejnik o troszkę mniejszym rozstawie i spawacz, oprócz rozstawu trzeba pamiętać że przy nowym grzejniku podejścia będą bliżej ściany.
  • Odpowiedz
@marcin-el-mops: właśnie ostatecznie padło na kolanko 25mm z dołu i z góry.
Da się ogarnąć grzejnik z rozstawem 900mm, ale to koszt powyżej 2-2.5k, więc nie ma sensu.

Dzięki wielkie.
  • Odpowiedz