Wpis z mikrobloga

Dziś wyjeżdżają ode mnie ost Ukrainki, swoje domy maja w Irpieniu i Kijowie, jednak na przeczekanie jadą do Nowogród Wołyński, zwyczajne dziewczyny, ale jak dziś z okazji imprezy pożegnalnej pokazały mi swoje insta to brak słów, Kijów, Moskwa, New Jork, Szwajcaria, Emiraty, Dubaj, Nowogrod, Kijów, Moskwa, Szwajcaria, Emiraty, Dubaj Kijów Nowogrod, New Jork i tak przez ost 7 lat, to ja jednak chyba wole ruski mir niż bogata unię, tym bardziej ze one mówią ze w porównaniu do nich to w Polsce jest tanio
#ukraina
  • 28
  • Odpowiedz
@IceKoka: córki oligarchów albo wysoko postawionych obywateli. Niestety ale jest powód dlaczego ukraina różni się od krajów europy zachodniej w łapówkarstwie, kolesiostwie. Gonimy ale powoli w tej kwestii :)
  • Odpowiedz
@zapalara: uj wie, dziewczyna ma 28 lat, jest pół sierotą, matka mieszka na wiosce w Nowogrodzie Wołyńskim, a ona miał męża rosjanina przez kilka lat, wiec nie oligarchia tylko ruski mir
  • Odpowiedz
@gharman: tez tak myślałam, ze Ukraina biedna, pod wpływem ruskich, z daleka od unii, ale oni tam żyją znaczne lepiej od nas, dziewczyny są zwyczajne\brzydkie, nie mają oligarchów w rodzinach a stać je na Dubaj Szwajcarię i New York kilka razy do roku, co u nas jest nie do pomyślenia, też jesteśmy pod mocna propagandą zachodu, nie mówię o wojnie ale o sytuacji gospodarczej
  • Odpowiedz
@IceKoka:

ale oni tam żyją znaczne lepiej od nas


Co ty #!$%@?? To dlaczego w Polsce pracuje milion Ukraińców, a z Polaków na Ukrainie praktycznie nikt nie pracuje? Naprawdę trzeba być debilem i analfabetą ekonomicznym, żeby takie bzdury pisać. Polska PKB per capita na koniec 2021 miała 3.5x wyższe niż Ukraina. Tam średnia płaca była niżej niż u nas minimalna, a minimalna po przewalutowaniu wynosiła zaledwie 600 zł netto.
  • Odpowiedz
@IceKoka: Minimalna pensja na Ukrainie to w przeliczeniu 900~ zlotych, sporo po Polsce podróżowałem w pociągach i spotkałem tam wielu Ukraińców (długo przed wojną) którzy tutaj jeżdżą i szukają jakiejkolwiek pracy bo u nich lipa a u nas się dużo lepiej zarabia ;p więc albo spotkałeś jakieś bogatsze dziewczyny albo dziewczyny korzystające z opcji sponsorskich

Poza tym wakacje za granicą są dużo tańsze niż wakacje nad polskim morzem xD i wcale
  • Odpowiedz
@mmafame: super ze prześledziłeś wszelkie cyfry i analizy gospodarcze, ja tego nie zrobiłam, pewnie masz rację , jednak jest w tym wszystkim drugie dno którego nie oddają cyfry, np gigantyczna kasa zainwestowana przez Rosję w rozwój Ukrainy, życie wielu zwyczajnych imigrantow na poziomie nie osiągalnym dla młodych szczurów z korporacji z wawy czy poznania, spójrz jak my jak oni budują swoje miasta, jak my daleko jesteśmy za nimi ze swoimi tanimi
  • Odpowiedz
@IceKoka: ziomuś leć za nią może będziesz mógł być wycieraczką przed wejściem do jej 38 piętrowego apartamentu. XD. 2.5 mln Ukraińców na stałe w Polsce. Ukraińcy wjeżdżający do Polski zachwycają się, że Zwykły Polak mieszka jak oligarcha. A ten gada pierdoły. Studiowałem z chłopakami z Ukrainy byłem i powiem że kijów wielki ale boża centrum to niestety do Polski brakuję.
  • Odpowiedz