Wpis z mikrobloga

@blondeblossom: umiarkowany wysiłek jest zdrowy, ale podnoszenie maksymalnych ciężarów już nie, ja właśnie rzucam siłownię na rzecz pływania, bo zauważyłem że podwyższyło mi się ciśnienie
  • Odpowiedz
@Ian: a nie można połączyć tego i tego? ciśnienie wzrasta wraz ze wzrostem masy i w przypadku gdy nie robisz cardio. Dodaj basen do siłowni i powinno być ok a nie wymyślasz.
  • Odpowiedz
@payner: małe ciężarki są ok, ja zostawię drążek i pompki, może jak mi się unormuje ciśnienie to wrócę do lekkich ciężarów, chciałem tyko przestrzec a wy zróbcie co uważacie. pozdro
  • Odpowiedz
@zgaS: a Arnold opowie Ci o operacji serca. Przerost mięśnia sercowego (najczęściej określane jako przerost lewej komory serca), to przypadłość związana z długotrwałym uprawianiem sportów na poziomie wyczynowym/zawodowym i prawie wszyscy to mają.
  • Odpowiedz
@WlasciwosciBetonu: napisałem odnośnie wszystkich rodzajów sportów, w tym takich gdzie sterydy są zakazane. Przerost mięśnia związany jest z koniecznością pompowania większych ilości krwi niż u przeciętnego człowieka i to jest korelacja, której jestem pewien. Wpływu sterydów nie znam. Na logikę można powiedzieć, że skoro sterydy przyspieszają przyrost mięśni to działają też na serce. Ale z drugiej strony serce to inny typ mięśnia niż arnoldowy bajceps. Nie znam się :-)
  • Odpowiedz
@berti: "w tym takich gdzie sterydy są zakazane" XD po co się wypowiadasz nt. sterydów jeżeli nie miałeś z nimi styczności? Głupio.

@wlasciwoscibetonu: "obciążenia jakim poddawani są kulturyści w czasie ćwiczeń siłowych" XD
  • Odpowiedz