Wpis z mikrobloga

@Plotkova99: jeśli masz w ogóle doświadczenie to nie powinno być dużego problemu (ofc pytanie skąd jesteś). Looknij na portalach, ale polecam też wprost wejść na strony ciekawych firm z twojego miasta i znaleźć w zakładce careers jakąś pozycję, np juniorska, zgodną z twoimi skillami
@pilot1123: Mam na myśli, że małe firmy w okolicach mojego miejsca zamieszkania bardziej idą w darmowe bazy...

@powaznyczlowiek: Skille można na szybko poprawić, bo podstawy wielu języków znam, trochę pythona, c++, c# ale zawodowo tylko Oracle dlatego w tym kierunku głównie patrzę. Niestety muszę się spieszyć trochę, bo mam kredyt do spłaty za mieszkanie. Jeśli w zawodzie nic nie znajdę na czas, podejmuję tymczasowo inną pracę, muszę zachować dochody
Ale czemu małe firmy w miejscu zamieszkania? Praca zdalna tak jakby się mocno upowszechniła, a w IT to już w ogóle


@czlapka: @kurazjajami Upowszechnia się, mimo tego jak dostałam ofertę z Gdańska, spytałam o pracę zdalną odpowiedzieli, że tylko na miejscu... Ale wiem, że są takie firmy, będę szukać. Muszę tylko CV zaktualizować.

Czy można podpisać umowę o pracę podczas, gdy umowa o pracę w poprzedniej firmie nadal obowiązuje?
@kurazjajami: Ok, bo mam do wybrania urlop, mogłabym już wtedy podpisać umowę w innej firmie, żeby nie ryzykować że mi okienko powstanie.


@Plotkova99: jak zmieniałem firmę to zrobiłem podobnie. Złożyłem wypowiedzenie, a w międzyczasie ogarniałem papiery, umowy itd. dla nowej firmy.
Niestety muszę się spieszyć trochę, bo mam kredyt do spłaty za mieszkanie


@Plotkova99: i jako osoba pracująca w IT nie masz żadnej poduszki finansowej? To trochę z backupami i podziałem ludzi...

Btw, zastanów się czy chcesz pracować w pełni zdalnie. Nie każdemu coś takiego odpowiada, ale czasami wychodzi, nawet jeśli myślisz, że jest inaczej (ja długo się przed tym broniłem, bo myślałem, że nie chcę, ale teraz pracuję zdalnie i jest