Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#gielda #sp500

Na S&P500 jest formacja głowy i ramion.

Przewiduję:
- W ciągu kilku dni jeszcze trochę spadnie do np. 390.
- W ciągu 2 tygodni będzie mały wzrost do poziomu szyi tzn. 405.
- I zaczyna się właściwy spadek w końcówce kwietnia z okolic 400 o wysokość głowy (480-420=60) czyli teoretycznie do 340 do okolic lipca.
Tzn. cofnięcie się z ceną do listopada 2020. Nic dziwnego, bo zbyt szybko rosło i musi być korekta.
- Od sierpnia znowu powolny, ale stały wzrost. Tak jak S&P500 zawsze było.

Sam bym obstawił shorty na półtora miesiąca. Ale uważam, że S&P500 jest wartościowy, więc po prostu przeczekam i od lipca wchodzę.
mk321 - #gielda #sp500 

Na S&P500 jest formacja głowy i ramion.

Przewiduję:
- W cią...

źródło: comment_1652142431PdorwYkEnOe9VSopassa4N.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk321: Ze studiów (notabene ekonomicznych) zapamiętałem jak jeden z prowadzących zajęcia wdał się w dyskusję z młodym, ambitnym inwestorem i zgasił go tekstem w stylu analiza techniczna to astrologia dla dorosłych. Chciałbym poznać Twoje zdanie na ten temat xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@krzaczor93: analiza techniczna to nie przepowiednia, a sugestia. Nie używa się jej, żeby powiedziała co robić, ale żeby się przygotować i dała do myślenia o czymś na co samemu się nie wpadło.

Ja od jakiegoś czasu chcę wejść dużo i na długo w SP500, bo uważam, że będzie rosło i jest tam większość spółek technologicznych, w które wierzę, ale przy okazji dywersyfikacja innymi spółkami z USA, a w gospodarkę USA też wierzę (po prostu chcę w nią inwestować). Powinno się wchodzić w to co się uważa, że ma postawy i wartość samą w sobie.

Pozostało mi tylko pytanie:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzaczor93: jeszcze jedno: analiza techniczna to taka metaanaliza. Analiza wszystkich sytuacji giełdowych naraz. Oczywiście może się nie sprawdzić, ale jakieś podstawy do tego są, że ludzie zachowują się w określony, powtarzalny sposób. I nieświadomie i świadomie poprzez właśnie analizę techniczną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzaczor93: a do prowadzącego zajęcia bym się spytał: jeśli nie kierować się tym, to czym? Jeśli tak wie czym nie jest zgadywanie, to czemu nadal zarabia marne grosze na uczelni zamiast żyć z giełdy?
Cała giełda to ruletka. Można mieć jakieś podstawy, żeby sądzić, że dana spółka jest wartościowa i będzie rosła. Ale moment wejścia jest bez znaczenia, a zmaksymalizowanie zysków to ruletka i czymś trzeba się kierować. Jeśli nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zjadaczszyszek3000: analiza zwierzęca? Czyli "na czuja"? :P Czy po prostu biorąc pod uwagę czynniki gospodarcze/ekonomiczne tzn.: wojna, sojusz Rosja/Chiny, lockdown w Chinach.

Napisz swoje przewidywania na najbliższe tygodnie, to wtedy będziemy mogli porównać.
  • Odpowiedz