Wpis z mikrobloga

Hi
Muszę skleić baterię 2s6p - 7.4v z ogniw 18650.
Czy muszę do tego dawać jakąś elektronikę, która będzie mi pilnować równe rozładowanie? Jeżeli tak to jaką?
Planuję ładować to ładowarką modelarską, która będzie ładować do 8.4v dwie cele i do 3.7v jedną celle aby leciało to w miarę równomiernie.
Chyba że macie inną alternatywę na taką baterię, która będzie miała 7.4v i około 15Ah pojemności.

#elektronika #baterie #majsterkowanie #drony
Pobierz
źródło: comment_16521077306s7AXj7ml96azJD6ahir3x.jpg
  • 10
@mleko15: jak potrzebujesz 7,4V to jedynie niepełne ładowanie 2S ale wtedy tracisz praktycznie połowę pojemności. Jak serio potrzebujesz równe 7,4V to lepiej do pakietu 1S6P podłączyć przetwornicę step-up albo do 3S step down. W każdym przypadku potrzebujesz BMS.
@mleko15: Jak ładujesz modelarską i wyprowadzisz przewoda do balansowania to moze być bez bmsa tylko musisz uwazac zeby nie rozladować za bardzo(może w tym co zasilasz jest zabezpieczenie takie?) Zwróć uwagę jaki prąd będziesz pobierał z tego pakietu i czy twoje LiIony dadzą radę. Dobrze by było dobrać ogniwa parami według pojemności. Chyba z bmsem mniej zabawy jednak:D
@mleko15 jeśli cię waga nie ogranicza to pakiety 6s NiMH mają 7,2v , a to już blisko napięcia docelowo.

A czekaj, nie zauważyłem tagu że to do drona, to raczej nie przejdzie ¯_(ツ)_/¯
która będzie mi pilnować równe rozładowanie?


@mleko15:

Nie musisz, li-ion mają dosyć stromy spadek napięcia przy niemal całkowitym rozładowaniu i generalnie jak spadnie do 3,3V lepiej już lądować.
A że li-ion wytrzymują rozładowanie do 2,75, to szanseże aż tak ci się rozjedzie pakiet że jedna cela spadnie na 2,75V a druga będzie trzymać 3,85V, jest niewielka.

Ładuj normalną ładowarką z balanserem i będzie git.