Wpis z mikrobloga

@milymirek To jest reżim Putina. Są jeszcze zwykli ludzie i opozycja którzy nie chcą mieć nic z tym do czynienia. Niemcy nie istniały w 1939 a dopiero od 1990 istnieją w obecnej formie.


@ArtBrut: O typie, to to podtrzymujesz. Grubo.

notatka, żeby trzemać się od ciebie z daleka
"mówi że niemcy i rosja niewinne za swoje zbrodnie, tylko putin i hitler."
@milymirek O czym Ty piszesz xD Po pierwsze to w 1939 była III Rzesza nazywana obecnie Nazistowskimi lub Hitlerowskimi Niemcami a jako że Hitler był przy władzy i był głową reżimu Hitlera, podwładnych i zwolenników oskarża się od zbrodnie.
Obecnie z Putinem jest podobnie bo to jego władza i ludzie są odpowiedzialni i wywierają wpływ na społeczeństwo które nie jest w stanie nic zmienić w demokratyczny sposób.
Wytłumacz mi co szary człowiek
Obecnie z Putinem jest podobnie bo to jego władza i ludzie są odpowiedzialni i wywierają wpływ na społeczeństwo które nie jest w stanie nic zmienić w demokratyczny sposób.

Wytłumacz mi co szary człowiek może zrobić w państwie totalitarnym a obecnie Federacja Rosysjka pod przewodnictwem Putina to czysty Faszyzm.


@ArtBrut: Wow, społeczeństwo niewinne, tylko zmienić przywódcę i będzie dobrze, np. Stalina zmieńmy na Putina, i już będzie dobrze. Oh, wait... xD
@milymirek Federacja Rosyjska składa się z wielu narodów, religii, kultur i poglądów. Obecnie winę za sytuację polityczną ponosi Putin i jego sympatycy a jeśli ktoś jest w opozycji to Twoim zdaniem ponosi odpowiedzialność za zbrodnie ? Twoje umysł nie pojmuje nic więcej oprócz Putin i Rosja ? xD
Według mnie Putin, jego wyborcy i wszyscy Rosyjscy nacjonalisci,marzyciele i imperialisci którzy pragną powrotu ZSRR i Caratu są winni obecnej sytuacji a nie sądzę
Jesteś ksenofobem czy po prostu to szowinizm narodowy ?


@ArtBrut: Powszechna narracja jest, że z Rosją można teraz robić wszystko, bo zaatakowała Ukrainę. Więc możesz mieć problem do połowy społeczeństwa. :P

A serio to odpowiedzialność zdecydowanie ponosi więcej niż tylko głowa, i chodzi o to, że nie wystarczy usunąć Putina, żeby to się nie powtórzyło.
Są interesy np. Niemiec, żeby udać że nic się nie stało, i żyć z Rosją jak
@milymirek Zgodzę się i tak jak napisałem to jest dosyć szeroka grupa i na dodatek też dochodzi mentalność. Jednakże w Rosji tak jak w Polsce mieszkają różni ludzie i wierzę że można ich zmienić.
Obecnie postawa zachodu z nakładaniem sankcji i osłabianu Feracji Rosyjskiej jest słuszna ale również trzeba oddzielić ludzi którzy chcą tam coś zmienić. Opozycja i wszyscy ci którzy chcą zmian nie powinni być traktowani tak samo jak ci którzy
Opozycja i wszyscy ci którzy chcą zmian nie powinni być traktowani tak samo jak ci którzy niszczą innych i swoich rodaków.


@ArtBrut: Mam obawę, że opozycja też jest tym wszystkim przesiąknięta i to by nic nie zmieniło. To jest czasem kwestia pewnego kodu kulturowego, to jest rzecz trudna albo niemożliwa do pozbycia się.