Wpis z mikrobloga

#prawo #prawobudowlane #panstwowyurzadpracy #dotacja #firma #jdg
Szanowni państwo,

Zwracam się z pytaniem dotyczącym mojej sytuacji.

Chciałbym w październiku rozpocząć działalność gospodarczą w budynku który będę wynajmował. Budynek ten dzieli ścianę z budynkiem mieszkalnym.
Budynek ten ma status użytkowego. Ma 60mkw. Chciałbym jednak w części przekształcić go na mieszkalny np 40m mieszkalne 20pomieszczenie biurowe

Chciałbym też wziąć dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP 36 000zł i wyremontować go bo to dosłownie ani nie jest ocieplone ani ogrzewania nie ma, ani umywalki.

Jeśli musi to być moja własność to odkupie to od właścicieli nieruchomości żeby nie było problemu ale lepiej mi to wynajmować żeby wrzucić w koszty .

Może jakieś z Unii europejskiej dofinansowanie?
Jest to teren wiejski.
Proszę o rady
  • 3
  • Odpowiedz
@balbezaur: jeśli teren wiejski, to popytaj w urzędzie wojewódzkim o dotacje z UE. W zależności od regionu można do 100 000 pln przytulić. Oczywiście formalności są znacznie bardziej skomplikowane niż przy dodacjach z PUP, ale warto, bo mało kto chce się w to w gminach wiejskich bawić i sznse są spore jeśli tylko spełni się wymogi.
  • Odpowiedz
@balbezaur: jeśli chodzi o kwestie związane z właśnością to nie mam pojęcia. Najlepiej zadzwoń do Urzędu Gminy, albo jakiejś lokalnej fundacji wsparcia przedsiębiorczości i dopytaj. więcej się dowiesz niż na wypoku, gwarantuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz