Wpis z mikrobloga

Ktoś ogarnia grafikę inżynierską? Mam teraz w studbazie na 1 semestrze i cienko to widzę, zresztą tak samo jak każdy. Czy znalazłby się tutaj ktoś taki, że jeżeli bym mu wysłał zdjęcie przedmiotu to by mi chociaż powiedział ile mam zrobić rzutowań? Proszę ;_;

#grafikainzynierska #studbaza
  • 21
  • Odpowiedz
@muffman: Rzutowanie podstawowe jest z góry, z lewego boku i z przodu. Ale na kartce musisz je mieć też dobrze rozmieszczone. Pierwsza lepsza książka do grafiki inżynierskiej i będziesz miał tam wszystko wytłumaczone. Trudne to nie jest, ale trzeba znać podstawy, bez nich nie ruszysz dalej.
  • Odpowiedz
@Krs90: mógłbyś mi powiedzieć jak mam to rozmieścić na kartce? Góra tego przedmiotu jest cała zapełniona, nic szczególnego tam nie ma. Muszę to narysować na jutro a nie wiem nawet jak się za to zabrać :D
  • Odpowiedz
@Krs90: mam, już mam zrobionych z 5 rysunków, 3 z kreski i 2 zrzutowania ale zawsze mam problem z tym bo nie wiem ile mam tych rzutów zrobić i jak je rozmieścić na kartce :)
  • Odpowiedz
@Krs90: tak, tak początki ale mamy takiego profesora, który nie potrafi nas tego nauczyć tylko robi wszystko szybko a potem się czepia każdego szczegółu, teraz na 70osob nikt nie zaliczył u niego kolokwium, sam zresztą dał 18 podejść poprawy kolosa :d
  • Odpowiedz
@muffman: Najlepiej sobie ogarnąć właśnie jakiś skrypt w stylu podstawy grafiki inżynierskiej, są takie bo sam z nich korzystałem a bez tego i tak wiele nie zrobisz, wiem co mówię :D
  • Odpowiedz
@muffman: Wklepujesz podstawy grafiki inżynierskiej w googlach i cisniesz pdfy jak są, a są najczęściej z innych uczelni po prostu. Jeszcze nie raz spotkasz się z tym słowem na studiach :D
  • Odpowiedz
@Krs90: haha ok :) dobra dzięki wielkie, trochę mi pomogłeś, teraz przynajmniej wiem jak rzutować :) a coś dotyczącego pół przekroju masz?
  • Odpowiedz