Wpis z mikrobloga

@Migfirefox: Hmmm, nie jestem specem, ale miałem 2 routery Asus i każdy miał opcje VPN, w tym konfiguracje open VPN. Z tego co widze u asusa router nawet za 300-400 zł ma opcje VPN.
  • Odpowiedz
który ogarnie mi ruch VPN w okolicach 500 Mbps?


@Migfirefox: wszystko zależy od szyfrowania oraz przede wszystkim od wielkości pakietów, bo by mieć prawie 500 Mb/s po ipsecu przy pakietach 1400 to już mały hex to ogarnie: https://mikrotik.com/product/RB750Gr3#fndtn-testresults ale przy mniejszych pakietach to już byś musiał patrzeć raczej w kierunku sprzętu droższego np.: https://mikrotik.com/product/rb1100ahx4#fndtn-testresults
Podaje mikrotika bo oni mają te dane pozbierane nie wiem czy na jakimś openwrt będziesz wstanie przewalić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brokenik: tak, ale obciąża mi to procesor w komputerze więc wolałbym to przerzucić na osobne urządzenie. Przy Xeonie w stacji roboczej to jeszcze nie problem, ale laptop czasem połowę mocy procka oddaje na to.
  • Odpowiedz
z uwagi na CPU


@brokenik: a co w nim szczególnego.
Uni ma takowe z
Quad ARM Cortex-A57 Core 1.7 GHz (te przed cyrkiem z dostępnością ok 1kPLN można było kupić)
Nie wspomnę o takich potworkach które na pokładzie mają takie procki
MIPS64 16-rdzeniowy, 1,8GHz

Bo póki co


A to tylko znaczy, ze gówno znasz rynek i tyle.

Pominę całkowicie gówniany interfejs i programowanie mikrotika.
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: RB5009 kosztuje 750zł netto kolego i spokojnie jest w stanie przeroutować 10Gbit/s - ten sam proc Marvell Armada co siedzi w serii Mikrotikowych CCRów 2004. Znajdź mi sprzęt który ma tyle ficzerów i performance co ten MT - Odnośnie interfejsu po prostu nie potrafisz z niego korzystać xD Routery z MIPSem64 i to 16 rdzeniowym kosztuje już grubo ponad 7k netto - wiem bo mam 2.
brokenik - @Bad_Wolf: RB5009 kosztuje 750zł netto kolego i spokojnie jest w stanie pr...

źródło: comment_1652049777aPSmxABvG4inNcUVBBJSPv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@brokenik: a zauważyłeś, że podałem dwa procki?

ten pierwszy jakoś dziwnie pominąłeś, cena nie pasuje do teorii?

Odnośnie interfejsu po prostu nie potrafisz z niego korzystać


No #!$%@? nie. I nie mam zamiaru tracić życia na zrozumienie co #!$%@? autor miał na myśli. Potrafię zrozumieć CISCO, JUNIPERA, PALO, UNI i kilka innych wynalazków a to gówno musi być nieintuicyjne.
I to ja mam problem bo nie rozumiem.

Mikrotik nadaje się tylko
  • Odpowiedz